Avaleht : Abikeskus : Vastused

Q: Miks kasutavad mõned failitüübid nii kolme kui ka nelja tähega laiendit?

A: Enamikul failitüüpidel on ainult üks faililaiend. Mõnel juhul saab täpselt sama tüüpi failide jaoks kasutada kolme ja nelja tähelaiendit. Näiteks ainus erinevus a . TIF ja . TIFF fail on faililaiend. Failid on täpselt samad, välja arvatud see, et üks kasutab kolmetähelist, teine ​​neljatähelist. Kui muudaksite .tiff-laienduse .tif-ks, avaneks fail ikkagi samamoodi.

Miks on sama failitüübi jaoks kaks erinevat laiendit?

Windowsi varasemates versioonides vajasid kõik failid kolmetähelisi faililaiendeid. See tähendas, et mõnda laiendit tuli kolmetähelisse vormingusse lühendada. Näiteks TIFF (Sildistatud pildifaili vorming) failides kasutati lühendatud laiendit ".tif", et see sobiks Windowsi nõutava vorminguga.

Kuigi Macintoshi platvorm kasutas faililaiendeid aeglaselt, ei piirdunud see faililaienditega ka kolme tähega. Seetõttu hakkasid mitu aastat tagasi Macintoshi platvormile ilmuma nelja tähelaiendiga failid. Õnneks toetavad nii Windows kui ka Mac OS nüüd pikemaid faililaiendeid, mis võimaldab neil ära tunda failitüübid, mis kasutavad nii kolme kui ka nelja tähega laiendit. Näiteks salvestavad mõned programmid (eriti Macis) TIFF-failid laiendiga ".tiff", kuna see on veidi kirjeldavam kui ".tif" laiend.

Segaduste vältimiseks jääb enamik programme siiski TIFF-failide laiendiga ".tif". Näiteks Adobe Photoshop salvestab kõik TIFF-failid laiendiga ".tif" nii Maci kui ka Windowsi. Sama kehtib ka teiste failitüüpide kohta, mis kasutavad nii kolme kui ka nelja tähega faililaiendeid.

Millised muud failitüübid kasutavad nii kolme kui ka nelja tähega laiendit?

TIFF-failid pole ainsad failitüübid, mis jagavad mitut laiendit. Siin on veel paar levinud näidet failitüüpidest, mis kasutavad nii kolme kui ka nelja tähelaiendit:

Kuigi mitme faililaiendi olemasolu võib tunduda üsna mitmetähenduslik, on failitüübi määramine mõlemal viisil üsna lihtne. Sellegipoolest, kui teil on valida, kas salvestada kolme- või neljatähelise laiendiga fail, on kolme tähe kasutamine tavapärasem. Seetõttu, välja arvatud .HTML faile (mis tavaliselt kasutavad laiendit ".html"), on kõige parem kasutada võimalusel kolme tähte.

Uuendatud: juuni 14, 2011