Avaleht : File Types : HTML-fail

.HTML Faililaiend

File TypeHüperteksti märgistuskeele fail

arendajaN / A
Populaarsus
3.9 (723 Hääli)
KategooriaVeebifailid
vormingtekst

Mis on HTML-fail?

HTML-fail on sisse kodeeritud veebileht HTML mida saab kuvada veebibrauseris. Seda kasutatakse teksti, tabelite, piltide ja muu veebisaidil kuvatava sisu vormindamiseks. HTML-faile kasutatakse veebis laialdaselt, nagu enamikku selle lehtedest staatilised veebisaidid on laiend ".html".

Lisateave

.Html-faili ekraanipilt rakenduses Adobe Dreamweaver CC 2017

HTML-fail on avatud Adobe Dreamweaver CC 2017-s

HTML-failid salvestatakse standardses tekstivormingus ja need koosnevad siltidest, mida kasutatakse veebilehe struktuuri määratlemiseks. Faile saab avada ja redigeerida põhitekstiredaktoriga, kuid tavaliselt avavad need lähtekoodi redigeerijad, millel on funktsioonid, mis muudavad arendajate jaoks kodeerimise lihtsamaks.

HTML-lähtekoodi parsib veebibrauser ja kasutaja seda tavaliselt ei näe. Kui soovite vaadata veebilehe HTML-i, valige veebibrauseri menüüst Vaade "Kuva allikas".

Levinud HTML-failinimed

index.html - peamine või register HTML-fail, mis laaditakse siis, kui kliendi veebibrauser taotleb veebiserveri kataloogi. Näiteks kui taotletakse http://www.sampledomain.com/, laadib veebiserver vaikimisi saidi http://www.sampledomain.com/index.html, välja arvatud juhul, kui see on konfigureeritud teist faili kasutama.

default.html - Indeksifail, mida sageli kasutavad Windowsi veebiserverid, näiteks Microsoft IIS.

HTML-faile avavad programmid
Uuendatud 4 / 25 / 2019

HTML-failide kohta

Meie eesmärk on aidata teil mõista, mis on * .html sufiksiga fail ja kuidas seda avada.

Sellel lehel loetletud faili tüüp Hypertext Markup Language, failivormingu kirjeldus ning Mac, Windows, Linux, Android ja iOS on Faili meeskond eraldi uurinud ja kontrollinud. Püüame saavutada 100% täpsust ja avaldame teavet ainult meie testitud ja kinnitatud failivormingute kohta.