tarkvara : Scribuse : Scribus

Scribuse

versioon
(seisuga 1)
1
Platvormid
litsentsOpen Source
KategooriaTootlikkus

Tarkvara ülevaade

Põhiandmed

  • Looge aruandeid, brošüüre ja visiitkaarte
  • Eksport PDF-, EPS- ja PNG-vormingutesse
  • Säästke aega dokumendimallide abil
  • Sisestage tekstikastid, pildid, tabelid, kujundid ja palju muud

Scribus on platvormidevaheline avatud lähtekoodiga küljendusprogrammina (DTP) programm. Rakendust saab kasutada lehe küljenduse ja tekstitöötlusprogrammina.

Scribus võimaldab teil luua mitmesuguseid dokumente, nagu aruanded, brošüürid ja visiitkaardid, ning salvestada need dokumendina .LETTUCE or .SLA.GZ faili. Samuti saate dokumendi eksportida vormingutesse EPS, PDF, PNG, BMP, PPM, XBM ja XPM. Scribus pakub iga dokumendistiili jaoks malle, mis aitab säästa aega, kui te ei soovi alustada nullist. Kui soovite mitme dokumendi jaoks kasutada oma lehe paigutust, saate oma dokumendi ka mallina salvestada.

Scribusel on mitu funktsiooni teie lehe kujunduse kujundamiseks. Saate sisestada tekstikaste, kujundeid, jooni, Bezieri kõveraid, tekstimärkusi, pilte, märkeruute ja tabeleid. Programm pakub ka silmatilkade tööriista värvide tuvastamiseks ja mõõtevahendit kauguste mõõtmiseks.

Scribust kasutatakse alternatiivina kallitele lehe küljendus- ja tekstitöötlusrakendustele, nagu need, mida pakutakse Microsoft Office ja Adobe InDesign. See toetab mitut populaarset failivormingut ja pakub kasulikke lehtede kujundamise tööriistu. Tasuta tekstitöötlusprogrammina pole Scribus parim saadavalolev (OpenOffice'i kirjutaja on parem), kuid avatud lähtekoodiga DTP-programmina pakib see löögi.

Toetatud failitüübid


Peamine faililaiend

.LETTUCE - Scribuse dokument

Muud Scribuse kasutatavad faililaiendid 1

Toetatud failitüübid
.AIAdobe Illustratori fail
.CVGCalamus vektorgraafika
.EPSKapseldatud PostScripti fail
.ODGGraafikafail OpenDocument
.PCTPildifail
. PDFKaasaskantava dokumendi vormingu fail
. PSPostScripti fail
.PYPythoni skript
.SLA.GZScribuse tihendatud dokument
.SVGSkaleeritav vektorgraafika fail
.SXDStarOffice'i joonistamine
.WMFWindowsi metafail

Uuendatud: jaanuar 25, 2016