Avaleht : Abikeskus : Vastused

Q: Mis on Windowsi otseteefail?

A: Windowsi otsetee on Windowsi poolt kasutatav patenteeritud failitüüp operatsioonisüsteemi. Otseteed võimaldavad teil luua failile kursori, ilma et peaksite originaalfaili kopeerima või teisaldama. Käivitatavad failid ning sageli juurdepääsetavad failid ja kaustad sobivad Windowsi otseteede jaoks.

Otsetee loomiseks lihtsalt paremklõpsake olemasoleva faili ja valige "Loo otsetee".

Looge Windowsi otsetee

Otsetee saate tuvastada faili ikooni vasakus alanurgas oleva väikese noolegraafika järgi:

Windowsi LNK ikoon

Windowsi otseteed kasutavad lnk faililaiend, mis on lühidalt "link". Kuid Windows peidab otseteede faililaiendi, nii et te ei näe otsetee loomisel laiendit ".lnk". Kui soovite kontrollida, kas teatud fail on otsetee, paremklõpsake failil, valige Atribuudid ja seejärel valige aknas vahekaart Üldine:

Otsetee failitüüp

Otseteefailid salvestatakse varalises binaarses vormingus, mida tavaline tekstiredaktor, näiteks Microsoft Notepad, ei loe. Seega, kui soovite muuta otsetee atribuute, näiteks ikoon või faili, millele otsetee osutab, saate kasutada akna Atribuudid vahekaarti Otsetee.

Otsetee atribuudid

Otseteefaili kustutamine toimub ainult kustutama otsetee ja see ei mõjuta algset faili.

MÄRKUS: Kui faili seos lnk faile on muudetud, võib see teie Windowsi ikoone ootamatult muuta. Kui see juhtub, võite järgida selles toodud samme Abikeskuse artikkel Windowsi ikoonide parandamiseks.

Uuendatud: juuni 26, 2013