Avaleht : File Types : LNK fail

lnk Faililaiend

File TypeWindowsi faili otsetee

arendajaMicrosoft
Populaarsus
4.2 (1600 Hääli)
KategooriaSüsteemi faile
vormingBinaarne

Mis on LNK-fail?

LNK-fail on otsetee või "link", mida Windows kasutab originaalfaili viitena, sarnaselt Macintoshi platvormi varjunimega. See sisaldab otsetee sihtmärgi tüüpi, asukohta ja failinime, samuti programmi, mis avab sihtfaili, ja valikulist kiirklahvi. Faili saab Windowsis luua, kui paremklõpsate failil ja seejärel valite "Loo otsetee".

Lisateave

LNK-failides kasutatakse tavaliselt sama ikooni nagu nende sihtfailis, kuid lisage väike lokkis nool, mis näitab, et fail osutab muule asukohale. Topeltklõpsamisel toimib otsetee täpselt samamoodi nagu siis, kui kasutaja klõpsaks algset faili.

LNK-failid programmi otseteedega (. EXE fail) saab määrata atribuudid programmi käitamiseks. Atribuutide määramiseks paremklõpsake otseteefailil, valige käsk „Atribuudid” ja muutke välja Sihtmärk.

Windowsi LNK-failid ei näita faililaiendit ".lnk" isegi siis, kui kausta vaatamise atribuudil "Peida tuntud failitüüpide laiendused" pole märgitud. Kuigi seda ei soovitata, võivad kasutajad selle kuvamise lubada, redigeerides Windowsi registrikirje "HKEY_CLASSES_ROOTlnkfile" atribuuti "NeverShowExt".

Lisateavet Windowsi otseteede kohta leiate faili.info-ist Abikeskus.

MÄRKUS: LNK-failide seose muudatused võivad teie Windowsi töölauaikoonid ootamatult muutuda või kaduda. Juhiste saamiseks külastage abikeskust fikseerige oma Windowsi ikoonid.

LNK-faile avavad programmid
Uuendatud 3 / 20 / 2018

Teave LNK failide kohta

Meie eesmärk on aidata teil mõista, mis on * .lnk sufiksiga fail ja kuidas seda avada.

Sellel lehel loetletud Windowsi faili otsetee failitüüp, failivormingu kirjeldus ning Maci, Windowsi ja Linuxi programmid on Faili meeskond eraldi uurinud ja kontrollinud. Püüame saavutada 100% täpsust ja avaldame teavet ainult meie testitud ja kinnitatud failivormingute kohta.