Avaleht : Abikeskus : Vastused

Q: Miks mu Windowsi töölauaikoonid muutusid?

A: See probleem tekib kõige sagedamini uue tarkvara installimisel, kuid selle võivad põhjustada ka varem installitud rakendused. Küsimuse põhjustab tavaliselt a failide seos viga lnk failid (Windowsi otseteed) või . EXE failid (Windowsi käivitatavad programmid).

Kui teie ikoonid pärast uue programmi installimist vahetatud, võite proovida programmi desinstallida ja vaadata, kas see probleemi lahendab. Näiteks kui märkasite, et pärast Adobe Readeri installimist on teie ikoonid muutunud, võite desinstallida Adobe Readeri, mis võib teie ikoonid tagasi vaikimisi.

Kui teie Windowsi arvutis muutusid äkki kõik teie ikoonid ja te ei tea, miks, võite õigete ikoonide taastamiseks kasutada ühte järgmistest suvanditest.

1. võimalus: süsteemi taastamine

Ikoonide parandamiseks on kõige turvalisem süsteemitaaste. See protsess taastab teie Windowsi süsteemi tagasi eelmise kontrollpunkti olekusse, enne kui teie ikoone muudeti.

Kuigi süsteemitaaste ei mõjuta ühtegi teie isiklikku faili, tühistab see kõik süsteemimuudatused, mille olete teinud pärast eelmist taastepunkti. See tähendab, et protsess võib installitud programme eemaldada, muuta registri seadeid ja muutke muid süsteemifaile.

Süsteemitaaste teostamiseks klõpsake Windowsi menüüd Start, tippige otsingukasti käsk "System Restore" ja klõpsake suvandil System Restore.

Start-menüü Süsteemitaaste

Järgmisena järgige süsteemitaaste viisardi juhiseid.

Windowsi süsteemitaaste viisard


2. võimalus: lähtestage LNK ja EXE failide seosed

Hoiatus. See valik kasutab registriskripte, mis lähtestavad Windowsi registrikirjed LNK- ja EXE-failide seostamiseks. Soovitame tungivalt Windowsi registri varundamine enne jätkamist.

Teie ikoonide muutumise tõenäoline põhjus on ootamatud muudatused teie LNK- ja EXE-failide seostes. Seetõttu saate nende tagasi muutmiseks oma arvutis käivitada ühe järgmistest registriskriptidest. Skriptid lähtestavad faili seostamise teabe lnk ja . EXE failid tagasi teie Windows Vista või Windows 7 installi algsätete juurde.

Lae:

Windows 7 LNK ja EXE registriparandus

Windows Vista LNK ja EXE registriparandus

Windowsi versiooni skripti käitamiseks toimige järgmiselt.

  1. avage .ZIP faili ja ekstrakti REG fail
  2. Topeltklõpsake nuppu win7_lnk_fix.reg (Windows 7 puhul) või vista_lnk_fix.reg (Vista jaoks). Veenduge, et teil oleks registriskripti käitamiseks administraatori õigused.
  3. Click Jah muudatuste rakendamiseks.

Käivitage LNK registriskript


3. võimalus: looge uus kasutajakonto

Teine võimalus oma ikoonide parandamiseks on uue kasutajakonto loomine ja probleemiga konto loobumine. See lähenemine fikseerib teie ikoonid minimaalse vaevaga. Kuid pärast uue konto loomist peate võib-olla ka oma vanad failid üle kandma ja lähtestama palju erinevaid kasutajakonto seadeid. Uue konto loomiseks toimige järgmiselt.

Avage juhtpaneel ja valige "Kasutajakontode lisamine või eemaldamine".

Lisage või eemaldage kasutajakontod

Klõpsake nuppu "Loo uus konto".

Loo uus konto

Sisestage oma uue konto teave.

Pange uuele kontole nimi

kokkuvõte

Seal on palju erinevaid programme, mis võivad põhjustada teie Windowsi ikoonide ootamatu muutumise. Järgides ühte kolmest ülaltoodud võimalusest, saate faili seosed parandada lnk ja . EXE faile ja taastage oma ikoonid tagasi algsetele.

Uuendatud: september 28, 2016