Avaleht : Abikeskus : Vastused

Q: Kuidas Windowsis faililaiendeid pakkide kaupa ümber nimetada?

A: Ühe faililaiendi muutmine Windowsis on lihtne. Lihtsalt tõstke esile failinimi Windows Exploreris ja tippige punkti järele uus laiend. Kuigi see meetod sobib hästi väheste failide jaoks, võib suure hulga failinimede käsitsi muutmine võtta kaua aega. Õnneks saate protsessi automatiseerimise abil kiirendada, järgides alltoodud samme.

Failid ühes kaustas

Allpool on näide kaustast, milles on mitu . TXT failid, mis tuleb muuta .XML faile.

TXT-failide kaust

1. Faililaiendite pakkide ümbernimetamiseks peate kõigepealt avama Windowsi käsuviiba. Selleks valige Start → Lisaseadmed → Käsuviip.

Avage Windowsi käsuviip

Võite sisestada ka "cmd"ja vajutage Windowsi menüü Start menüü tekstiväljale sisestusklahvi Enter.

Start-menüü cmd Otsing

2. Liikuge kataloogi, mis sisaldab faile, mida ümber nimetada, kasutades nuppu "cd"käsk (" cd "tähistab" kataloogi muutmist "). Näiteks tippige"cd töölaud / XML-dokumendid"navigeerimiseks kausta nimega"XML-dokumendid"Windowsi töölaual.

3. Sisestage järgmine käsk, mis nimetab kõik praeguses kaustas olevad * .txt-failid ümber * .xml-failideks:

ren * .txt * .xml

Windows ren käsk

. ren käsuga (lühidalt "ümbernimetamine") on lihtne viis ühe või mitme faili ümbernimetamiseks käsuviiba abil. Tärn (*) ülaltoodud näites on täht metamärk märk, mida kasutatakse kõigi ".txt" -ga lõppevate failide ümbernimetamiseks.

4. Kõik failid nimetatakse ümber * .txt-st * .xml-ks:

Nimetati ümber XML-failid

MÄRKUS: Kui teie failidel on erinevad laiendid või kui neil pole üldse laiendit ja soovite neile laiendi lisada, võite selle asemel kasutada järgmist käsku:

ren * * .xml

Failid alamkaustades

Failide ümbernimetamine alamkaustades (või alamkataloogid) on keerukam ülesanne, mis nõuab täiendavaid ülesandeid süntaks. Järgmine käsk kasutab silmus, mis kordab alamkaustade kaudu (ühe taseme sügavusel) ja muudab kõik faililaiendid * .txt-st * .xml-i:

for / d% x in (*) tee pushd% x & ren * .txt * .xml & popd

Alamkaustade loend

Nimeta alamkaustade käsk ümber

Võite asendada * .txt ja * .xml mis tahes muude laiendustega ülaltoodud käskudes. Samuti saate asendada * .txt (esimene muutuja) väärtusega just * kui soovite kõigi failide kõik laiendused ümber nimetada.

MÄRKUS: Sisestage ülaltoodud käsud kindlasti õigesti, kuna te ei pruugi ümbernimetamise protsessi tagasi võtta. Kui soovite olla eriti turvaline, võite failid enne käsu ümbernimetamise käivitamist kopeerida uude kausta, nii et teil oleks failidest varukoopia. Kui ümbernimetamine on edukalt lõpule jõudnud, saate failide lisakoopia kustutada.

Uuendatud: oktoober 4, 2012