Avaleht : File Types : TXT-fail

. TXT Faililaiend

File TypeLihttekstifail

arendajaN / A
Populaarsus
3.9 (1392 Hääli)
KategooriaTekstifailid
vormingtekst

Mis on TXT-fail?

TXT-fail on tavaline tekstidokument, mis sisaldab vormindamata teksti. Selle tunneb ära iga tekstiredigeerimis- või tekstitöötlusprogramm ja seda saab töödelda ka enamik teisi tarkvaraprogramme. TXT-failid luuakse ja avatakse sageli Microsoft Notepadi ja Apple TextEditi abil.

Lisateave

Ekraanipilt .txt-failist Microsoft Notepadis

TXT-fail on avatud Microsofti märkmikus

TXT-failid on kasulikud teabe talletamiseks lihttekstina, ilma spetsiaalsete vormindusteta peale põhifondide ja fondistiilide. Faili kasutatakse tavaliselt märkmete, juhiste ja muude sarnaste dokumentide salvestamiseks, mis ei pea teatud viisil ilmuma. Kui soovite luua suurema vormindamisvõimalusega dokumendi, näiteks aruanne, uudiskiri või jätkata, peaksite otsima . DOCX fail, mida kasutab populaarne Microsoft Wordi programm.

Kui teie arvutis töötab Windows, on Notepad ja Wordpad komplekteeritud operatsioonisüsteemiga (OS) ning võimaldavad teil TXT-faile luua ja redigeerida. Kui teil on arvuti, milles töötab macOS (OS X), on TextEdit kaasas operatsioonisüsteemiga ja see on hea valik TXT-failide loomiseks ja redigeerimiseks.

MÄRKUS: Erinevad riistvaraseadmed, nagu nutitelefonid ja Amazon Kindle, ning veebibrauserid, nagu Chrome ja Firefox, tunnevad ära ka lihttekstifailid.

Tavalised TXT-failinimed

Uus tekst Document.txt - Vaikimisi failinimi Microsoft Windows annab kontekstimenüü kaudu loodud uutele tekstidokumentidele (paremklõpsake töölaual ja valige Uus → tekstidokument).

README.txt - Tarkvarainstallerite juurde kuuluv tekstifail, mis annab tarkvara kohta teavet. Kasutajad peaksid seda tarkvara enne tarkvara kasutamist sageli lugema.

TXT-faile avavad programmid
Uuendatud 3 / 21 / 2019

TXT-failide kohta

Meie eesmärk on aidata teil mõista, mis on * .txt sufiksiga fail ja kuidas seda avada.

Sellel lehel loetletud faili tüüp Plain Text, failivormingu kirjeldus ja Mac, Windows, Linux, Android ja iOS on Faili meeskond eraldi uurinud ja kontrollinud. Püüame saavutada 100% täpsust ja avaldame teavet ainult meie testitud ja kinnitatud failivormingute kohta.