Avaleht : File Types : GLTF-fail

.GLTF Faililaiend

File TypeGL edastusvormingu fail

arendajaKhronose rühmitus
Populaarsus
4.5 (6 Hääli)
Kategooria3D-pildifailid
vormingtekst

Mis on GLTF-fail?

GLTF-fail sisaldab 3D-mudelit, mis on salvestatud GL-i edastusvormingusse (glTF). See salvestab stseeni täieliku kirjelduse JSON formaat, mis sisaldab sõlmede hierarhiat, kaameraid ja materjale. GLTF-failid sisaldavad ka kirjeldavat teavet animatsioonide ja võrgusilma kohta.

Lisateave

GLTF-faile saab kasutada digitaalsete varade salvestamiseks ja jagamiseks erinevate 3D-modelleerimisvahendite vahel sarnaselt .PÄEVAD faile. Kuid need on optimeeritud ka allalaadimiskiiruse ja käitamise ajal laadimise aja jaoks, mis muudab nende kasutamise hõlpsamaks mobiil- ja veebipõhistes 3D-modelleerimisprogrammides. Need on ka sujuvam vorming veebi digitaalsete varade andmebaasidest üleslaadimiseks ja allalaadimiseks, näiteks Remix 3D.

GLTF-failid võivad sisaldada manustatud ressursse või võivad viidata välistele ressurssidele. Kui GLTF-failil on eraldi ressursid, on need tõenäoliselt järgmised failid:

  • Binaarne (. BIN) failid - üks või mitu BIN-faili, mis sisaldavad animatsiooni, geomeetriat ja muid andmeid.
  • Shaderi (GLSL) failid - üks või mitu varjundit sisaldavat GLSL-faili.
  • Pilt (. JPG, . PNGjne) failid - üks või mitu faili, mis sisaldavad 3D-mudeli tekstuure.

GlTF on välja töötatud tõhusaks, laiendatavaks, koostalitlusvõimeliseks vorminguks 3D-sisu edastamiseks ja laadimiseks. Vormingu eesmärkide hulka kuuluvad kompaktsed failisuurused, kiire laadimine, 3D-stseenide täielik esitamine, käituse sõltumatus ja laiendatavus, mis on edasise arendusega kaasas. GlTF-i kohta lisateabe saamiseks klõpsake nuppu siin.

GLTF-faile avavad programmid
Uuendatud 2 / 4 / 2019

Teave GLTF-failide kohta

Meie eesmärk on aidata teil mõista, mis on * .gltf sufiksiga fail ja kuidas seda avada.

Sellel lehel loetletud failiedastuse GL Transmission Format, failivormingu kirjelduse ja Windowsi programmid on Faili meeskond eraldi uurinud ja kontrollinud. Püüame saavutada 100% täpsust ja avaldame teavet ainult meie testitud ja kinnitatud failivormingute kohta.