Avaleht : File Types : PNG-fail

. PNG Faililaiend

File TypeKaasaskantav võrgugraafika

arendajaPNG arendusrühm
Populaarsus
4.2 (756 Hääli)
KategooriaRasterpildifailid
vormingBinaarne

Mis on PNG-fail?

PNG-fail on portatiivse võrgugraafika (PNG) vormingus salvestatud pildifail. See sisaldab indekseeritud värvide bitikaarti ja kasutab a-ga sarnaselt kadudeta tihendamist . Gif faili, kuid ilma autoriõiguste piiranguteta. PNG-faile kasutatakse tavaliselt veebipiltide graafika salvestamiseks.

Lisateave

Screenshot of a .png file in Microsoft Windows Photos

PNG-fail on avatud rakenduses Microsoft Windows Photos

PNG-vorming loodi vastusena GIF-vormingu piirangutele, peamiselt värvitoe suurendamiseks ja pildivormingu pakkumiseks ilma patendilitsentsita. Lisaks, kuigi GIF-pildid toetavad ainult täielikult läbipaistmatuid või täielikult läbipaistvaid piksleid, võivad PNG-pildid sisaldada 8-bitist läbipaistvuskanalit, mis võimaldab pildi värvidel tuhmuda läbipaistmatuks.

PNG-pilte ei saa animeerida nagu GIF-pilte. Kuid seotud .MNG vormingut saab animeerida. PNG-pildid ei paku CMYK-i värvilist tuge, kuna need pole mõeldud kasutamiseks professionaalse graafikaga. PNG-pilte toetab nüüd enamik veebibrausereid.

MÄRKUS: Mac OS X 10.4 ja uuemad salvestavad ekraanipildid PNG-failidena. Samuti salvestab Ubuntu Linux prindiekraani ekraanipildid PNG-vormingus.

Tavalised PNG-failinimed

Ekraanipilt YYYY-MM-DD kell HH.MM.SS PM.png - Mac OS X-is tehtud ekraanipiltidele antud nimi, kus failinimes on ajatempel.

Programmid, mis avavad PNG-faile
Uuendatud 2 / 26 / 2019

PNG-failide kohta

Meie eesmärk on aidata teil mõista, mis on * .png-järelliitega fail ja kuidas seda avada.

Sellel lehel loetletud kaasaskantava võrgugraafika failitüübi, failivormingu kirjelduse ning Mac, Windows, Linux, Android ja iOS programmid on Faili meeskond eraldi uurinud ja kontrollinud. Püüame saavutada 100% täpsust ja avaldame teavet ainult meie testitud ja kinnitatud failivormingute kohta.