Avaleht : File Types : DAT-fail

. MILLISED Faililaiend

Failitüüp 1Andmefail

arendajaN / A
Populaarsus
4.1 (1938 Hääli)
KategooriaAndmefailide
vormingTekst ja binaarne

Mis on DAT-fail?

DAT-fail on konkreetse loodud üldine andmefail taotlus. See võib sisaldada andmeid kahend- või tekstivormingus (tekstipõhiseid DAT-faile saab vaadata tekstiredaktoris). DAT-failidele pääseb tavaliselt juurde ainult nende loonud rakendus.

Lisateave

Paljud programmid loovad, avavad või viitavad DAT-failidele. Lisaks kasutatakse paljusid DAT-faile ainult rakenduste toetamiseks ja kasutaja ei pea neid käsitsi avama.

DAT-faile avavad programmid
Windows
Algne programm, mis lõi faili
mistahes tekstiredaktor
moon
Algne programm, mis lõi faili
mistahes tekstiredaktor
Uuendatud 9 / 22 / 2017

Failitüüp 2Inno Setup Desinstalli andmefail

arendajaJordaania russel
Populaarsus
4.1 (230 Hääli)
KategooriaMuud failid
vormingBinaarne

.DAT-failide assotsiatsioon 2

Fail, mille on loonud Inno Setup, programm, mida kasutatakse Windowsi programmide installijate ja desinstallijate loomiseks; tavaliselt nimetatakse unins000.dat (või sarnane nimi) ja asub programmi installikataloogis; sisaldab andmeid, mis aitavad Inno Setupil programmi desinstallida, kui kasutaja otsustab seda Windowsi juhtpaneelil teha.

Lisateave

Inno Setup ".dat" failil on vastav . EXE fail nimega unins000.exe (või sarnane nimi). Kui käivitatav fail on käivitatud, kasutab ta selles olevat teavet unins000.dat programmi Windowsi arvutist desinstallimiseks.

DAT-faile avavad programmid
Windows
Viidanud Jrsoftware Inno installi desinstalliprogramm
Uuendatud 9 / 27 / 2012

Failitüüp 3Minecrafti andmefail

arendajaMojangi spetsifikatsioonid
Populaarsus
4.1 (408 Hääli)
KategooriaMängude failid
vormingBinaarne

.DAT-failide assotsiatsioon 3

DAT-fail on andmefail, mida kasutab Minecraft, 3D-uurimis- ja -ehitusmäng. See salvestatakse tihendatud Gzip-vormingus ja see võib salvestada mitmesuguseid andmeid, sealhulgas mängijate nimekirja, mängija positsiooni ja kogu maailma teavet. DAT-faile kasutatakse nii maailmariigi teabe salvestamiseks kui ka mängijate edenemise jälgimiseks.

Lisateave

DAT-faile kasutati ka tasemel "tükkide" salvestamiseks, mis on väikesed kaarditükid, mis laaditakse nõudmisel, kui mängija maailmas ringi liigub. See vorming võeti kasutusele versiooniga Minecraft Infdev ja tükid kasutasid 16 x 16 x 128 kaardimõõdet. Alates Minecrafti versiooni 1.3 beetaversioonist võeti kasutusele uus formaat nimega "Region", mis salvestab tükke .MCR pikendamine. Seejärel on . MCA vormingus nimega "Anvil" võeti kasutusele patch 1.2.1.

Minecrafti DAT-failides on mängu järkjärgulise väljalaske korral kasutatud erinevaid vorminguid. Seetõttu ei pruugi ühe mängu versiooni üks DAT-fail teise versiooniga ühilduda.

MÄRKUS: Minecraft on esimese inimese vaatenurk, kus mängijad ehitavad ja hävitavad plokke ning väldivad koletisi 3D-keskkonnas. Minecrafti server on a Java programm, mis töötab käsurea liidesena.

Levinud DAT-failinimed

level.dat - Minecrafti andmefail, mis salvestab maailma teavet, nagu mängija, kasutatud tasemegeneraator ja kellaaeg.

DAT-faile avavad programmid
Uuendatud 9 / 27 / 2016

Failitüüp 4Piriformi võtmefail

arendajaPiriform
Populaarsus
4.1 (389 Hääli)
KategooriaAndmefailide
vormingtekst

.DAT-failide assotsiatsioon 4

Piriformi rakenduste, näiteks CCleaner ja Recuva kasutatav võtmefail, mis aitab kasutajatel oma arvuteid hallata; sisaldab registrivõtme numbrit, millele rakendus viitab, et sobivas režiimis töötada.

Lisateave

MÄRKUS: Kui fail teisaldatakse või kustutatakse asukohast rakenduste kataloogis, töötab rakendus osturežiimi asemel proovirežiimis.

DAT-faile avavad programmid
Uuendatud 8 / 19 / 2014

Failitüüp 5Porteus Salvesta konteinerfail

arendajaPorteuse meeskond
Populaarsus
4.1 (105 Hääli)
KategooriaAndmefailide
vormingN / A

.DAT-failide assotsiatsioon 5

Süsteemi salvestamise fail, mida kasutab kaasaskantav Linuxi Porteus operatsioonisüsteemi (OS); sisaldab salvestatud muudatusi, mis on tehtud Porteus OS-is; sisaldab muudatusi süsteemi sätetes, järjehoidjates, allalaaditud failides ja brauseri ajaloos.

Lisateave

DAT-faili kasutatakse konteinerina, mis sisaldab Porteuse tehtud muudatusi, mis võimaldab teil oma OS-i teistesse seadmetesse installimisel oma OS-i säilitada. See on vajalik konteinerfail, kui installite Porteuse Windowsi failisüsteemiga vormindatud seadmetesse. Faili kasutatakse andmete, näiteks sümbolilinkide ja Linuxi õiguste säilitamiseks, et teie süsteem korralikult töötada.

Kohanduste salvestamiseks DAT-failikonteineri loomiseks käivitage Porteus KDE, Xfce või LXDE töölaua liidestesse. Pärast alglaadimise lõppu avage menüü ja valige Süsteem → Porteus save.dat haldur. Seejärel järgige viipasid DAT-faili loomise lõpetamiseks.

Levinud DAT-failinimed

porteussave.dat - OS-seansi salvestamisel antud tavaline failinimi.

DAT-faile avavad programmid
Linux
Porteus
Uuendatud 10 / 23 / 2014

Failitüüp 6Piriform DAT-fail

arendajaPiriform
Populaarsus
4.0 (610 Hääli)
KategooriaMuud failid
vormingN / A

.DAT-failide assotsiatsioon 6

DAT-fail on andmefail, mida kasutavad Piriformi rakendused, näiteks CCleaner, Speccy, Defraggler ja Recuva. See toimib lipuna, käskides Piriformi rakendusel töötada kaasaskantavas režiimis, mida kasutatakse siis, kui kasutajad soovivad Piriformi rakendust käivitada USB-draivilt või kui kasutajad ei soovi arvutisüsteemi jälgi jätta.

Lisateave

Piriformi rakenduse kaasaskantavas režiimis käivitamiseks looge tühi fail nimega piriform.dat ja salvestage see rakenduse installikataloogi. Näiteks CCleaneri jaoks saab faili salvestada C: / Program Files / CCleaner /. Pärast faili salvestamist salvestab CCleaner programmi sätted faili nimega CCleaner.ini, selle asemel, et kasutada muid salvestusruume, näiteks Windowsi registri.

MÄRKUS: Sisu sisu piriform.dat failil pole tähtsust. Seetõttu annab tühi fail või mittetühi fail, mis sisaldab andmeid, sama tulemuse.

Levinud DAT-failinimed

portable.dat - DAT-faili nimi, mida Piriformi rakendus kasutab kaasaskantava versioonina.

DAT-faile avavad programmid
Uuendatud 9 / 22 / 2017

Failitüüp 7Windowsi registritaru fail

arendajaMicrosoft
Populaarsus
4.0 (236 Hääli)
KategooriaSüsteemi faile
vormingBinaarne

.DAT-failide assotsiatsioon 7

Microsoft Windowsi kasutatav fail registri komponent; sisaldab süsteemi või kasutaja taseme registri andmeid, näiteks paroole, konto seadeid või failide seoseid; saab laadida registri konkreetsetesse osadesse, kui kasutaja Windowsi sisse logib.

Lisateave

Levinud registritaru fail on NTUSER.DAT, mis salvestab kasutaja tasemel registriteavet. See asub C: / Kasutajad / [kasutaja] / kataloogi. Teine levinud DAT-fail on AJAKAVA KUUPÄEV, mis on registri varukoopia ja taastefail, mis asub C: / Windows / System32 / SMI / Store / Machine / kataloog.

DAT-faile avavad programmid
Uuendatud 3 / 10 / 2011

Failitüüp 8Exchange'i e-posti manus

arendajaMicrosoft
Populaarsus
4.0 (137 Hääli)
KategooriaMuud failid
vormingBinaarne

.DAT-failide assotsiatsioon 8

Winmail.dat failid sisaldavad vormindusteavet rikasfaili (RTF) sõnumite kohta, mis saadetakse Microsoft Exchange Serverist; need lisatakse e-kirjade lõppu, kui saaja e-posti klient ei toeta RTF-sõnumeid; fail Winmail.dat ei ole kasulik kasutajatele, kes ei kasuta oma kirjade hankimiseks Outlooki ega Exchange Serverit.

Lisateave

Lisateave Winmail.dat-failide kohta, sealhulgas nende avamine ja saatmise vältimine.

Levinud DAT-failinimed

Winmail.dat - Fail, mis on lisatud meilisõnumite lõppu, kui e-posti programm ei suuda lähteteksti vormingus rikka teksti vormindamise andmeid lugeda. See fail pärineb Microsoft Exchange Serverist.

DAT-faile avavad programmid
Uuendatud 1 / 11 / 2019

Failitüüp 9Mitteimmigrantide viisataotluste andmefail

arendajaUSA välisministeerium
Populaarsus
3.9 (86 Hääli)
KategooriaAndmefailide
vormingBinaarne

.DAT-failide assotsiatsioon 9

Taotlusvormi andmefail, mille on loonud USA veebipõhine sisserändajate viisataotluse (DS-160) protsess ja mis on kättesaadav USA välisministeeriumi konsulaartelektrooniliste taotluste keskusest; loodud veebibrauseripõhise rakenduse poolt ja sisaldab andmeid, näiteks isiklikku taustteavet; kasutatakse rakenduse salvestamiseks ja laadimiseks veebivormi esitamise kaudu.

DAT-faile avavad programmid
Uuendatud 3 / 1 / 2012

Failitüüp 10SimCity 4 mängu andmefail

arendajaElectronic Arts
Populaarsus
3.9 (81 Hääli)
KategooriaMängude failid
vormingBinaarne

.DAT-failide assotsiatsioon 10

Mängupaketi fail, mida kasutab linnaehitamise simulatsioonimäng SimCity 4; võib sisaldada mitut tüüpi mängude andmefaile, sealhulgas .SC4MODEL, .SC4LOTja .SC4DESC failid; kasutatakse failide pakkimiseks mängu kasutatavasse sisusse.

Lisateave

SimCity 4 DAT-faile saab sirvida iLives Readeri või DatGeni abil (välja töötanud DarkMatter).

DAT-faile avavad programmid
Uuendatud 8 / 12 / 2015

Failitüüp 11VCD videofail

arendajaN / A
Populaarsus
3.7 (137 Hääli)
KategooriaVideofailid
vormingBinaarne

.DAT-failide assotsiatsioon 11

Video voog Video CD (VCD) plaadilt; salvestatakse tavaliselt MPEG-1 või MPEG-2 vormingus; sisaldab tegelikke videoandmeid, mida VCD-lt esitatakse.

Lisateave

MÄRKUS: Video CD-mängijad peaksid esitama videot DAT-failidest, ilma et peaksite faile käsitsi avama.

DAT-faile avavad programmid
Uuendatud 9 / 27 / 2016

Teave DAT-failide kohta

Meie eesmärk on aidata teil mõista, mis on * .dat sufiksiga fail ja kuidas seda avada.

Kõiki sellel lehel loetletud failitüüpe, failivormingute kirjeldusi ja tarkvaraprogramme on Faili meeskond eraldi uurinud ja kontrollinud. Püüame saavutada 100% täpsust ja avaldame teavet ainult meie testitud ja kinnitatud failivormingute kohta.