Avaleht : Abikeskus : Vastused

Q: Miks on mõne minu e-kirja juurde lisatud fail WINMAIL.DAT?

A: . winmail.dat fail sisaldab sõnumivorminduse teavet e-kirjade jaoks, mille on saatnud Microsoft Outlook ja Microsoft Mail for Windows. See salvestab rikkaliku teksti (RTF) andmete vormindamine, mille tunneb ära Microsoft Exchange'i ja Outlooki e-posti klient. Kui saaja meiliklient suudab lugeda teavet Winmail.dat, on manus nähtamatu ja kasutaja seda ei näe. Kui meiliklient faili ei tunnista, kuvatakse see manusena nimega "winmail.dat."

Lisateavet winmail.dat faile, vaadake . MILLISED faililaiendi kirje.

Kuna fail winmail.dat ei sisalda tegelikke sõnumiandmeid, saab seda ignoreerida või kustutada. Kui teie meiliprogramm ei tunne faili ära, pole sellest mingit kasu. Kui soovite siiski näha, milliseid andmeid fail winmail.dat sisaldab, WinMail Decoder Pro programm saab faile winmail.dat manustest dekodeerida ja välja võtta.

WINMAIL.DAT-failide e-kirjadega saatmise takistamine

Veenduda winmail.dat faile ei saadeta teie e-kirjadega, saate kasutada lihttekstivormingut. Selle sätte valimiseks peate kõigepealt valima Tööriistad → Valikud ... Outlookis, nagu allpool näidatud.

Outlook juurde

Järgmises aknas klõpsake nuppu E-posti vorming vaheleht. Lõpuks, kus on kirjas, Koosta selles sõnumi vormingusvalige Plain Text, seejärel klõpsake OK. Teie sõnumid saadetakse nüüd lihttekstivormingus, millele pole lisatud faili winmail.dat.

Kui soovite takistada RTF-sõnumite saatmist konkreetsetele kasutajatele (näiteks neile, kes kurdavad manuste winmail.dat üle), saate Outlooki isikliku aadressiraamatu abil neile keelatud sõnumite RTF-vormingu keelata. Kõigepealt valige Tööriistad → Aadressiraamat ... nagu allpool näidatud.

Näita peidetud faile

Siis, kus on kirjas: "Kuva nimed, "klõpsake Isiklik aadressiraamat. Valige inimene ja seejärel valige Fail → Atribuudid. Seejärel klõpsake nuppu SMTP-kindral sakk ja tühjendage märkeruutSaada sellele adressaadile alati Microsoft Exchange'i rikasvormingus"märkeruut. Lõpuks klõpsake nuppu OK muudatuste salvestamiseks. Teie sõnumid saadetakse nüüd sellele adressaadile lihttekstina, see tähendab Winmail.dat faili ei lisata.

Uuendatud: juuni 20, 2011