Avaleht : Abikeskus : Vastused

Q: Mis on Windowsi Thumb.db-failid?

A: Windows loob faili nimega thumbs.db pilte sisaldavate kaustade jaoks. Pöidlad.db (.DB) fail salvestab kausta piltide pisipildiversiooni, muutes pisipiltide kuvamise iga kausta avamise ajal kiiremaks.

. thumbs.db fail on sageli vaadatav, kui Windowsis on sisse lülitatud valik "Kuva peidetud failid". Selle sätte aktiveerimiseks avage kõigepealt Windowsi kaust. Seejärel vali Tööriistad → Kaustade valikud ....

Kuva kausta suvandid

Klõpsake akna Folder Options vahekaarti "View" ja märkige suvand, mis ütleb "Kuva peidetud failid ja kaustad", nagu allpool näidatud.

Näita peidetud faile

Click kehtima muudatuste rakendamiseks praeguses kaustas akna paremas alanurgas. Kui soovite peidetud faile näidata kõigis kaustades, klõpsake nuppu Rakenda kõigile kaustadele nupp akna ülaosas. Seejärel klõpsake nuppu OK akna sulgemiseks.

Kuidas eemaldada fail Thumbs.db

Thumbs.db-faili saate kustutada, lohistades selle lihtsalt prügikasti. Kuid fail taastatakse iga kord, kui kausta avate, mis tähendab, et faili kustutamisel on vähe mõju. Thumbs.db-faili loomise vältimiseks toimige järgmiselt.

  1. Avage kaust (või konkreetne kaust, mida soovite muuta).
  2. valima Vaade → Kaustavalikud menüüst.
  3. Klõpsake vahekaarti Vaade.
  4. Märkige suvand "Ärge vahemällu pisipilte" (vt allpool).
  5. Click OK muudatuse rakendamiseks ja akna sulgemiseks (või klõpsake nuppu Rakenda kõigile kaustadele muudatuste tegemiseks kogu süsteemis).

Ärge pisipilte vahemällu salvestage

Kui muudate mõlema ülaltoodud sätte osas oma meelt, saate Windowsi vaikeseadetesse naasta, klõpsates nuppu Lähtesta kõik kaustad valik.

MÄRKUS: Windowsi kaustavalikutele pääseb juurde ka juhtpaneelilt, kuid kõigil juhtpaneeli suvandites tehtud muudatustel on kogu süsteemi mõju.

Uuendatud: juuni 15, 2011