Avaleht : Abikeskus : Vastused

Q: Kuidas ma saan muuta seda, milline programm Windowsi teatud faili avab?

A: (Maci juhiste saamiseks klõpsake siin.)

Selleks, et muuta, milline programm Windows XP-s teatud failitüübi avab, peate muutma failide seos. Konkreetse faili faili seose muutmiseks peate kõigepealt vaatama faili atribuute.

Faili atribuutide vaatamiseks valige fail ja valige menüüst Fail käsk "Atribuudid". Või saate lihtsalt paremklõpsake failil ja valige ilmuvast kontekstimenüüst "Atribuudid". Avanev aken peaks välja nägema umbes selline:

Windowsi faili atribuudid

Ülaltoodud näites kuvatakse faili atribuudid Päikeseloojang.jpgon JPEG-pilt faili. Windowsi pildi- ja faksivaatur on faili avamiseks praegu kasutatav programm. Selle faili seose muutmiseks klõpsake nuppu Muuda ... nuppu. Avaneb järgmine aken:

Windows Valige Program

Teile antakse faili avamiseks soovitatud programmide loend koos paljude teiste arvutis olevate programmidega. Soovitatavad programmid on programmid, mis Windowsi teada suudavad praeguse failitüübi avada. Sel põhjusel on programmi valimine soovitatud programmide loendist hea mõte. Võite programmi valida loendist Muud programmid, kuid fail ei pruugi avaneda.

Näiteks võite selle valimiseks valida Paint Päikeseloojang.jpg Windowsi pildi- ja faksivaaturi asemel fail. Pärast nupu OK klõpsamist Päikeseloojang.jpg avab programm Paint alati, kui soovite topeltklõpsake faili. Isegi kui Acrobat Reader on loetletud jaotises Muud programmid, peaks see faili ka avama. Kui valite siiski iTunes, ei ava see faili. Kui otsitavat programmi pole kummaski loendis, võite klõpsata nuppu Sirvi ... Nupp kõvakettal faili avamiseks muude programmide sirvimiseks.

MÄRKUS: Samuti saate muuta, milline programm avab kõik teatud tüüpi failid. Näiteks kui soovite, et Paint avaks kõik . JPG failid, valige kõigepealt loendist Paint ja seejärel märkige märkeruut valiku "Kasuta sellise faili avamiseks alati valitud programmi" kõrval.

Windows kasutab alati valitud programmi

Click OK ja kõik failid laiendiga ".jpg" avanevad nüüd Paint'is. Alati saate sama akna avades ja samu samme tehes muuta failide seose Windowsi pildi- ja faksivaaturiks või muuks programmiks.

Uuendatud: juuni 14, 2011