Avaleht : Abikeskus : Vastused

Q: Kuidas muuta failide seoseid Windows 7-s?

A: Failiühendused määravad, millised programmid teie arvutis teatud failitüüpe automaatselt avavad. Näiteks Windows 7-s avaneb Microsoft Notepad . TXT failid vaikimisi. Kui eelistate lihttekstifailide avamiseks kasutada mõnda teist programmi, saate failide seost muuta. Märkmiku asemel saate kõigi failidega, millel on laiend ".txt", seostada muu programmi, näiteks Microsoft WordPad.

Windows 7-s on failide assotsiatsioonide muutmiseks kaks meetodit.

1. meetod: paremklõpsake üksikut faili

Kindla failitüübi faili seose muutmiseks toimige järgmiselt. paremklõpsake failil ja valige Avage rakendusega → Valige vaikeprogramm. Alloleval ekraanipildil on Microsoft Notepad praegu seotud .txt-failidega, kuna see kuvatakse loendi ülaosas.

Vali vaikeprogramm

Kui valiteValige vaikeprogramm ...", järgnev "Ava"ilmub dialoogiboks. See aken võimaldab teil valida a vaikeprogramm valitud failitüübi jaoks. Kui te ei näe loendis eelistatud programmi, võite klõpsata nupul "Sirvi ..."nuppu kasutatava programmi leidmiseks. Kui olete programmi valinud, klõpsake nuppu"OK".

Allolevas näites klõpsates nupul OK, määratakse WordPad kõigi ".txt" failide vaikeprogrammiks.

Vali vaikeprogramm

MÄRKUS: Failiseose jäädavaks muutmiseks valige kindlasti valik "Alati valitud graafiku avada selline fail. "Kui te seda ruutu ei märgi, avaneb fail valitud programmis üks kord, kuid failide seost ei muudeta. Nüüd on tekstifailide failide assotsiatsiooniks seatud Microsoft WordPad, nii et iga kord, kui topeltklõpsate tekstifail, mille laiend on “.txt”, avaneb see Microsoft WordPadis.

2. meetod: kasutage juhtpaneeli "Määra seosed"

See meetod võimaldab teil vaadata ja muuta Windows 7-s saadaolevate failiühenduste täielikku loendit. Sellele loendile juurdepääsemiseks valige Start → Vaikeprogrammid.

Vaikimisi programmide menüüvalik

Järgmisena valigeAssociate failitüüp või protokoll koos ajakava," nagu allpool näidatud.

Seostage programmiga failitüüp või protokoll

Saadud aknas kuvatakse loend kõigist Windows 7 jaoks konfigureeritud failiseostest. Iga loendis olev üksus sisaldab faililaiendit, failitüüpja laiendiga seotud praegune vaikeprogramm. Kindla failitüübi faili seose muutmiseks valige loendist failitüüp ja klõpsake nuppu "Muuda programmi ..."nupp.

Muutke programmi

"Ava"ilmub dialoogiboks, mis sarnaneb sisselogituga Meetod 1. See aken võimaldab teil valida valitud failitüübi jaoks vaikeprogrammi. Kui olete oma eelistatud programmi valinud, klõpsake nuppu "OK"failide seose muutmiseks.

Avage dialoogiboks

MÄRKUS: "Alati valitud graafiku avada selline fail"valik valitakse 2. meetodis automaatselt ja seda ei saa märkimata jätta. Selle põhjuseks on Määra ühendused juhtpaneeli kasutatakse kogu süsteemi hõlmavate failide seoste muutmiseks.

Kuigi need kaks meetodit võimaldavad teil failide seoseid käsitsi muuta, saab neid ka muul viisil muuta. Näiteks kui avate a Veebibrauser, võib ta küsida, kas soovite, et see oleks kõigi veebiga seotud failide vaikeprogramm. Kui valite "Jah", värskendab programm teie jaoks kõiki vastavaid failide seoseid. Samamoodi mõni tarkvara paigaldajad konfigureerib äsja installitud programmi vaikeprogrammiks iga toetatava failitüübi jaoks. Kui mõni neist muudatustest ilmneb, võite muudatuste alistamiseks kasutada ühte ülaltoodud kahest meetodist ja valida igale failitüübile eelistatud programmi.

Uuendatud: juuni 14, 2011