Avaleht : Abikeskus : Vastused

Q: Kuidas kontrollida, kas failil on viirus?

A: Viirused võib olla teie arvuti tervisele ohtlik. Nad saavad kustutada olulisi faile, varastada isiklikke andmeid või teha muid pahatahtlikke toiminguid. Nagu inimese viirus, on ka arvutiviirus võimeline ennast paljundama ja nakatama teisi peremeesorganisme. Arvestades viiruste hävitavat olemust, on oluline mõista, kuidas arvutit kõige paremini ära tunda ja nende eest kaitsta.

Viiruste kontrollimine

Parim viis failis viiruse kindlakstegemiseks on arvuti viirusetõrjetarkvara abil skannimine.

Kuna Interneti kasutamine kasvab jätkuvalt, suureneb ka viiruste ja muu olemasolu malware. Õnneks on neid mitu viirusetõrje saadaolevad programmid, mis viirused ära tunnevad, karantiini panevad ja kõrvaldavad. Need programmid sisaldavad "viirusdefinitsioonide" loendit, mis on allkirjad või koodid, mida kasutatakse failide viirusemustrite tuvastamiseks. Kui viirusetõrjeprogramm faili skannib, võib see viiruse ära tunda, kasutajat hoiatada ja faili karantiini panna parandusmeetmete jaoks.

Allpool on toodud näited Windowsi tavalistest viirusetõrjeprogrammidest.

Viirusetõrjeprogrammide kasutamine

Viirusetõrjetarkvara kasutamisel on oluline veenduda, et teie programmil on uusimad viirusdefinitsioonid. Õnneks on enamikul viirusetõrjeprogrammidel automaatse värskendamise funktsioon, mille saate käivitada perioodiliselt, näiteks üks kord päevas või üks kord nädalas. Automaatse värskendamise abil laadib teie viirusetõrjetarkvara automaatselt alla uusimad viirusdefinitsioonid ja lisab need failide skannimisel.

Kui soovite isikut kontrollida fail or kausta viiruse jaoks saate kasutada oma programmi suvandit Käsitsi skannimine. Enamik viirusetõrjeprogramme võimaldab teil teha täieliku süsteemi skannimise või üksiku faili või kausta lokaliseeritud skannimise. Pärast skannimist esitab tarkvara tavaliselt aruande, milles on skannimise kuupäev, faili olek, viiruse tüüp (kui see leiti) ja kõik viiruse käsitlemiseks võetud parandusmeetmed.

järeldus

Kui kasutate Windowsi, on eriti oluline, et arvutisse oleks installitud vähemalt üks viirusetõrjeprogramm. MacOS- ja Linux-süsteemid nakatuvad vähem viirustega, kuid nad pole pahavara suhtes immuunsed. Seetõttu võib viirusetõrje või Interneti-turbeprogrammi installimine Maci ja Linuxi arvutitesse aidata soovimatut tarkvara ennetada. Sõltumata sellest, millist platvormi te kasutate, on parim viis failide viiruste kontrollimiseks skannida oma süsteemi viirusetõrjeprogrammiga.

Uuendatud: oktoober 21, 2016