Avaleht : Abikeskus : Vastused

Q: Kuidas Windowsis mitu faili korraga ümber nimetada?

A: Windows 7 võimaldab korraga mitut faili ümber nimetada. See toiming, mida sageli nimetatakse "partii ümbernimetamiseks" või "hulgi ümbernimetamiseks", võib olla kasulik muutmiseks failinimed mis on automaatselt loodud, näiteks digitaalkaamera või nutitelefoni loodud pildid. Näiteks võite ümber nimetada sünnipäevapiltide kogu failinimedega, mis fotosid kirjeldavad.

Mitme failinime muutmise protsess Windowsis sarnaneb ühe failinime muutmisega. Lihtsalt tõstke esile kõik failid, mida soovite ümber nimetada, paremklõpsake loendis ühte faili ja seejärel valige rippmenüüst "Nimeta ümber":

Windows 7 nimetage failinime ümber

Kui failinimi on esile tõstetud, sisestage failidele uus nimi ja vajutage sisenema. Isegi kui näib, et redigeerite ainult ühte failinime, rakendab Windows ikkagi uut failinime kõigile valitud failidele. Pärast vajutamist sisenema, Windows muudab failinimesid numeratsioonisüsteemi abil, nagu on näha järgmises ekraanipildis:

Windowsi failid nimetati ümber hulgi

MÄRKUS: Windows 7 võimaldab teil partii ümbernimetamise protsessi tagasi võtta, kui tulemused teile ei meeldi. Enne täiendavate toimingute tegemist vajutage lihtsalt eelmiste failinimede juurde naasmiseks Control + Z.

Uuendatud: juuli 27, 2012