Avaleht : Abikeskus : Vastused

Q: Kuidas valida Windows 7-s faile avavaid vaikeprogramme?

A: Microsoft Windows 7 võimaldab seostada konkreetseid programme erinevate failitüüpidega ja protokollid. Neid programme nimetatakse "vaikeprogrammide", kuna need on rakendused, mida Windows kasutab vaikimisi seotud failitüüpide avamiseks. Eri failitüüpide ja -protokollide jaoks vaikeprogrammide valimiseks Windowsis järgige allolevaid juhiseid.

Avage jaotis Vaikeprogrammid Windowsi juhtpaneel valides Menüü Start → Vaikeprogrammid.

Vaikimisi programmide menüüvalik

Kui Programmid avaneb aken, klõpsake nuppu "Määrake oma vaikerakendused" link.

Määrake vaikimisi programmid

Saadud Määrake vaikimisi programmid aknas kuvatakse praegu installitud programmid ja toetatud faililaiendid või "faili seosed"ja iga programmi toetatud protokollid. Allolevas näites on Internet Exploreris seatud ainult 5 üheksast võimalikust seosest. Võite valida"Määrake see programm vaikimisi", et muuta Internet Explorer kõigi toetatud failitüüpide ja protokollide vaikerakenduseks.

Määrake see programm vaikimisi

Samuti saate lubada üksikud seosed, validesValige selle programmi vaikesätted"valik. See on kasulik, kui soovite programmi seostada ainult konkreetsete failitüüpide või -protokollidega. Alloleval ekraanipildil saab praegu Google Chrome'i jaoks määratud protokollid lülitada Internet Explorerisse.

Määra programmi seosed

MÄRKUS: Protokollide näited hõlmavad järgmist FTP, (HTTP | http ja HTTPS (nagu eespool näidatud). Kui määrate HTTP-protokolli vaikeseadeks konkreetse veebibrauseri, avatakse klõpsamisel selles veebibrauseris e-kirjades ja muudes rakendustes kuvatud lingid.

Kui programmile on määratud kõik vaikeseosed, siis Määrake vaikimisi programmid aknas kuvatakse teade "Sellel programmil on kõik vaikeväärtused," nagu allpool näidatud.

Programmil on kõik vaikeväärtused

Kuigi vaikeprogrammide funktsioon on lihtne viis failiühenduste muutmiseks Windows 7-s, seoseid saab muuta ka muul viisil. Näiteks võib äsja installitud rakendus seada ennast automaatselt vaikeprogrammiks mitme toetatava failitüübi jaoks. Kui see juhtub, saate vaikeprogrammide funktsiooni abil need muudatused tühistada ja valida iga failitüübi avamiseks eelistatud programm.

Uuendatud: juuni 14, 2011