Avaleht : Abikeskus : Vastused

Q: Kuhu Android minu seadmesse rakendusi salvestab?

A: Android salvestab tavaliselt installitud rakendusi (.APK failid) järgmises kataloogis:

/ andmed / rakendus /

Nendes kataloogides olevad rakendused kasutavad nimetamiskorda vastavalt pakendi kordumatule nimele, mille on määranud rakenduse arendaja. Näiteks kui rakenduse paketi nimi on com.näide.MyApp, siis rakendus on salvestatud järgmisse kataloogi:

/andmed/app/com.example.MyApp/

Kui teil pole juurdunud (või "jailbroken") seadet, ei näe te selle kataloogi sisu ja see näib olevat tühi. Selle põhjuseks on asjaolu, et Android ei võimalda selles asukohas juurdepääsu asukohas failisüsteemi. Android kasutab / andmed / rakendus / kataloog rakenduse andmete haldamiseks ja failide muutmine selles asukohas võib põhjustada probleeme. Allpool on näidise ekraanipilt / andmed / rakendus / kataloog juurjuurdepääsuga seadmel:

Androidi andmete rakenduste kataloog

Kui te ei tea, mis on .odex-failid, on need failid, mille Android loob teie rakenduste alglaadimisprotsessi optimeerimiseks. Selle failitüübi kohta saate lisateavet saidilt .ODEX faililaiendi leht.

Kui / andmed / rakendus / on installitud rakenduste levinuim asukoht, seal on ka muid katalooge, mida rakenduste salvestamiseks kasutatakse. Erinevad rakendused võivad olla installitud erinevatesse asukohtadesse. Siin on mõned muud võimalikud installitud rakenduste kataloogid:

  • / system / app / - sisaldab eelinstallitud süsteemirakendusi
  • / data / asec / - salvestab välisest mälusalvestusest loodud turvalisi rakendusi
  • / data / app-private - Sisaldab kolmanda osapoole kaitstud rakendusi

Rakendused võivad genereerida andmeid ka kasutamiseks ajal runtime. Näiteks võib rakendus luua andmebaasifaili, mis salvestab lemmikud või hiljuti vaadatud üksused. Nende rakenduste andmeid saab salvestada järgmistesse kataloogidesse:

  • / Andmed / andmed /
  • / mnt / sdcard / Android / data /
Need kataloogid kasutavad ka Androidi pakettide nimetamise tava. Näiteks, /andmed/andmed/com.example.MyApp on MyAppi salvestatud andmete asukoht.

Uuendatud: mai 13, 2015