Avaleht : Abikeskus : Vastused

Q: Mis on minu DVD kausta VIDEO_TS eesmärk?

A: Kui sisestate video DVD arvutisse, saate DVD avada ja sisu vaadata nagu ka kõvakettal asuvat kausta. Enamikul video-DVD-del on juurkataloogis kaks kausta - AUDIO_TS ja VIDEO_TS. Need nimed on lühendid "helitranspordi voog" ja "videotranspordi voog".

. AUDIO_TS kausta kasutatakse DVD-heliplaatide heliandmete salvestamiseks. Kui DVD sisaldab ainult videosisu, on kaust AUDIO_TS tühi. Seetõttu on enamikul DVD-del tühi AUDIO_TS kaust.

. VIDEO_TS kaust sisaldab kõiki DVD-de videoandmeid ja taasesituse teavet. Tüüpiline kaust VIDEO_TS võib välja näha umbes nagu allpool olev kaust:

VIDEO_TS kausta sisu

. .VOB (videoobjektide) failid sisaldavad enamikku DVD andmetest. See hõlmab nii tegelikke video- ja heliandmeid kui ka subtiitreid, täiendavaid vaatenurki ja muid videoga seotud andmeid. VOB-failide suurus võib olla kuni 1 GB, mistõttu video-DVD loomiseks on sageli vaja mitut VOB-faili. Mõned programmid saavad VOB-failidest videoandmeid välja tõmmata või videoandmeid otse taasesitada.

. .IFO (info) failid sisaldavad põhiteavet DVD ja vastavate VOB-failide kohta. See hõlmab ka seda, milliseid andmeid tuleks laadida DVD esmakordsel sisestamisel, kus asuvad DVD peatükkide markerid ja milliseid DVD-käske saab kasutaja sisestada.

. .BUP (varukoopiad) on IFO-failide täpsed koopiad. Toimib varukoopiatena juhul, kui algsed IFO-failid rikutakse ja neid ei saa lugeda. Kuna DVD-d ei saa taasesitada ilma kehtivate teabefailideta, vähendavad BUP-failid väiksema vea või plaadi kriimustuse riski DVD-d rikkuda.

Uuendatud: juuni 15, 2011