Avaleht : Abikeskus : Vastused

Q: Kuidas ajutisi Interneti-faile Windowsis kustutada?

A: Internet Explorer ja muud veebibrauserid loovad kasutajaandmete (nt.) Salvestamiseks ajutised Interneti-failid HTML ja pilte külastatud veebilehtedelt, küpsisedja kasutaja sirvimisajalugu. Need failid võivad veebi sirvimist kiirendada, salvestades andmeid kohapeal kõvakettale. Kui külastate juba külastatud veebisaiti, saab brauser juurdepääsu mõnele teabele otse kõvakettalt, selle asemel, et seda uuesti Interneti kaudu saata.

Ajutised Interneti-failid võivad aga ka kõvakettal palju ruumi võtta. Kui proovite kõvakettaruumi kokku hoida, võiksite selle tühjendada vahemälu faile, mille teie veebibrauser on teie arvutisse salvestanud. Ajutisi Interneti-faile saate Windowsis kustutada, valides Tööriistad → Interneti-suvandid Internet Exploreris.

Windowsi IE tööriistamenüü

Ilmuma peaks järgmine aken:

Internet Options

Click Kustuta failid ... kõigi ajutiste Interneti-failide kustutamiseks. Veelgi rohkem ruumi säästmiseks kontrollige järgmises kuvatavas aknas valikut "Kustuta kogu võrguühenduseta sisu".

Kustutage kogu võrguühenduseta sisu

Võite ka piirata Windowsi salvestatavate ajutiste Interneti-failide arvu, klõpsates nuppu Seaded nuppu. Ilmub järgmine aken:

Ajutiste Interneti-failide seaded

Liigutage liugurit vasakule, et vähendada ruumi hulka, mida Windows ajutiste Interneti-failide salvestamiseks kasutab. Ajutiste Interneti-failide salvestamiseks kasutatava kettaruumi suurendamiseks võite ka liugurit paremale nihutada.

Mida rohkem ruumi valite, seda rohkem faile Internet Explorer vahemällu salvestab. See tähendab, et sageli külastatud lehti saab laadida kiiremini, kuna pildid ja muud viidatud failid on juba teie kõvakettale salvestatud. See tähendab ka seda, et rohkem teie kõvaketast kasutatakse ajutiste failide salvestamiseks. Pole tähtis, millise suuruse piirangu valite, on mõistlik kustutada kõik ajutised Interneti-failid umbes iga kuu. See väldib rikutud failide tekitamist teie brauseris probleeme.

Uuendatud: juuni 15, 2011