Avaleht : Abikeskus : Vastused

Q: Kas ma saan faililaiendit seaduslikult registreerida?

A: Puudub "ametlik" faililaiendite andmebaas, mistõttu pole võimalik faililaiendit seaduslikult registreerida ja takistada teistel seda kasutamast. Seetõttu on mitmel faililaiendil rohkem kui üks failide seos.

Alates 2009. aastast on Faili olnud keskseks faililaiendite registriks, mille Microsoft on tunnustanud kui faililaiendite ja nendega seotud failitüüpide autoriteetset allikat. Seega, kui olete tarkvaraarendaja, on faililaiendi reserveerimise parim viis selle esitamine Failisse.

Esitage failitüüp

Kui arendate tarkvaraprogrammi ja teil on üks või mitu faililaiendit, mida soovite kasutada, saate laiendi (d) Failisse edastada. Muidugi soovitame enne laiendi esitamist kõigepealt otsida laiendust faili.info-ist. Kui faililaiend on juba mõne muu programmiga seotud, on kõige parem valida mõni muu laiend.

MÄRKUS: Isegi kui faililaiendit, mida soovite kasutada, Faili andmebaasist ei leia, võiksite otsida laiendust veebist, veendumaks, et seda ei kasuta ükski teine ​​programm. Pidage meeles, et faililaiendeid ei pea piirduma kolme tähemärgiga, seega võite soovi korral valida pikema faililaiendi.

Kui olete leidnud ainulaadse faililaiendi, mida soovite oma programmiga kasutada, võite seda teha registreerige see Failis. Lisage kindlasti nii failitüübi kui ka seda kasutava programmi üksikasjalik kirjeldus. Pärast teabe kontrollimist lisab Faili meeskond laienduse andmebaasi. Seejärel ilmub see veebisaidile faili.info, mis näitab teistele arendajatele, et laiendust juba kasutatakse.

Uuendatud: september 28, 2016