Avaleht : Abikeskus : Vastused

Q: Mis on kirjutuskaitstud failid ja milleks neid kasutatakse?

A: Kirjutuskaitstud faile saab avada, kuid neid ei saa muuta. Neid kasutatakse tavaliselt kui malle uute failide loomiseks. Kuna kirjutuskaitstud faile ei saa muuta, toimivad need sageli mitme sarnase faili loomise mudeli või kavandina. Nii Windows kui ka Mac OS X toetavad kirjutuskaitstud faile.

Windows

Kõigepealt tehke fail Windowsis kirjutuskaitsega paremklõpsake fail ja seejärel valige "omadused. "Atribuutide akna allosas on jaotis" Atribuudid ". Lihtsalt kontrollige"Ainult lugemiseks"(nagu allpool näidatud) ja klõpsake nuppu Rakenda.

Windowsi kirjutuskaitstud faili atribuudid

Kui olete faili kirjutuskaitstud seadnud, ei saa te seda enam üle kirjutada. Kuigi saate faili avada, saate seda salvestada ainult erineva failinimega. Ainult kirjutuskaitstud faili avamine sarnaneb faili "Ava koopiana"funktsioon, mida mõned programmid pakuvad. Kuid erinevalt kirjutuskaitstud faili avamisest loob funktsioon" Ava koopiana "failist koopia pigem avamisel kui salvestamisel.

Mac OS X

Maci kasutajad saavad luua ka kirjutuskaitstud dokumente. Faili muutmiseks kirjutuskaitstud failiks Mac OS X-is paremklõpsake failil (või klõpsake juhtklahvi) ja valige käsk "Hangi teavet". Teabeakna ülemises osas on märkeruut "Kirjaplokk" (vt allpool). Selle ruudu märkimisel teisendatakse fail kirjutuskaitsega malliks. Kui avatakse kirjaplokk, luuakse failist koopia.

Mac OS X kirjaplokk

Mac OS X kirjatarvete padjad on kasulik viis mitme sarnase dokumendi loomiseks, mis põhinevad ühel standardsel dokumendil. Kirjatarvete padjad saab aga üle kirjutada, kui dokumendi kohale on salvestatud samanimeline fail. Seetõttu võib olla hea mõte hoida kirjatarbedokumendid eraldi kataloogis, kuhu redigeeritud dokumendid salvestate.

Et vältida oluliste Mac OS X-dokumentide tahtmatut ülekirjutamist või kustutamist, võite kontrollidaKinni"märkeruut faili Infoaknas (vt ülal).

Uuendatud: juuni 14, 2011