Avaleht : Abikeskus : Vastused

Q: Kuidas ma saan avada mõnda AVI-faili, kuid mitte teisi?

A: AVI (Audio Video Interleave) on tavaliselt kasutatav videovorming. Seetõttu peate tõenäoliselt avama AVI faili mingil hetkel. Hea uudis on see, et enamik videopleieritest toetab AVI-faile. Halb uudis on see, et teie videopleier ei pruugi toetada konkreetset AVI-faili, mida proovite avada.

Selle põhjuseks on asjaolu, et AVI on konteinervorming, mis sisaldab heli- ja videoteavet, mis on kodeeritud heli või video abil koodek. Kuna AVI-faili salvestatud meediumit võib kodeerida, kasutades ühte mitmest erinevast meediumikoodekist, on võimalik, et teie mängija ei toeta AVI-faili kasutatavaid koodekeid.

Seetõttu võite avastada, et saate mõned AVI-failid probleemideta avada, samas kui teised AVI-failid ei avane üldse. Võite ka avada videofaili, milles heli esitatakse, kuid videot pole. See juhtub siis, kui meediumipleier toetab helikoodekit, kuid mitte videokoodekit. Kui teie mängija toetab videokoodekit, kuid mitte helikodekit, esitatakse seda videot, kuid heli ei kostu.

Kuidas siis AVI-faile avada?

AVI-faile saab taasesitada ainult siis, kui õiged koodekid on installitud. Seetõttu võite vajada paigaldama teatud AVI-failide esitamiseks täiendavaid kodekeid või koodekipakette. AVI-faili kasutatavate koodekite kontrollimiseks võite kasutada selliseid programme nagu VideoInspector, GSpot ja MediaInfo. Seejärel saate koodekeid otsida veebis ja lae alla need, mida vajate. Enamik koodekeid on vabalt saadaval ja varustatud installeriga, mis installib kodekid igale valitud meediumipleierile.

Kui õiged koodekid on installitud, peaksite saama avada ja esitada videofaile, mida varem ei avatud. Teise võimalusena võite proovida alla laadida ja installida muid meediumipleiereid, millel võivad olla õiged koodekid. Video taasesitusprogrammide loendi leiate saidilt Videopleierid lehel.

Uuendatud: juuni 15, 2011