Avaleht : Abikeskus : Vastused

Q: Kuidas avada Macis laienditeta fail?

A: Mõnes Maci failis onlooja"Ja"tüüp"mitte identifail, mitte faililaiend. See pärineb Mac OS 9-st ja varasematest Mac OS-i versioonidest, kus enamikul Macintoshi failidest ei olnud faililaiendeid. Mac OS X, sisaldavad peaaegu kõik failinimed laiendust, kuigi laiendita faile saab siiski avada.

Kui on installitud laiendusvaba faili seotud programm, peaks Mac OS X faili automaatselt avama õige programmiga. Kui taotlus pole saadaval, võite saada vea, öeldes, et faili ei saa avada. Sel juhul võite proovida faili lohistada rakendusse, mis võib teie arvates faili avada. Näiteks kui fail on tekstifail, proovige lohistada see TextEdit. Kui arvate, et fail on pilt, proovige see avada Eelvaade. Kui see on heli- või videoklipp, proovige fail lohistada QuickTime Player kas see avaneb.

Mõnikord on laiendita faili failitüübi kindlaksmääramine keeruline, kuid on programme, mis näitavad teile teavet looja ja tüübi kohta, millest võib abi olla. Näiteks kui looja on loetletud kui "SIT!", Võite arvata, et fail on StuffIt-fail ja seetõttu saab selle avada StuffIt laiendaja.

Kaks programmi, mis võimaldavad teil vaadata failide tüübi ja looja teavet, hõlmavad järgmist NameCleaner ja Faili tüüp. Need programmid võimaldavad teil muuta ka teavet Looja ja Tüüp, mida tavaliselt muuta ei tohiks. Kui looja ja tüübi teavet muudetakse valesti, ei tunne ükski programm faili ära.

Kui olete proovinud ülaltoodud samme ja faili ei saa ikkagi avada, on võimalik, et fail kuulub Windowsi programmi ja sellel pole lihtsalt faililaiendit. Võimalik, et soovite faili Windowsi-põhisesse arvutisse üle kanda, et näha, kas Windowsi programm selle avab.

Uuendatud: juuni 14, 2011