Avaleht : Abikeskus : Vastused

Q: Kuidas installida APK-fail oma Android-seadmesse?

A: Üks erinevusi Android opsüsteemi ja Apple'i oma iOS on see, et Android võimaldab teil vabalt installida kolmandaid osapooli apps. Kui Google Play poest alla laaditud rakendused installitakse automaatselt, rakenduse paigaldajad väljaspool Google Playd alla laaditud failid salvestatakse kui .APK failid ja tuleb installida käsitsi.

APK-faili allalaadimisel tunneb Android-operatsioonisüsteem selle automaatselt ära. See tähendab, et saate APK-faili avada, lihtsalt faili puudutades ikoon oma Android-seadmes. Kontrollimata rakenduse installimiseks peate võib-olla siiski seda muutma vaikimisi teie Android-seadme turvaseaded, mis võimaldavad installida kolmandate osapoolte rakendusi.

See funktsioon on kasulik, kui soovite installida rakendusi, mis pole Google Playst (endine Android Market) saadaval. See on kasulik ka siis, kui teil on Android-seade, mis ei vasta Google'i ühilduvusnõuetele, või kui soovite installida oma kohandatud rakenduse.

TÄHTIS: Peaksite rakendusi installima ainult usaldusväärsetest allikatest.

APK-failide installimise lubamine

APK-faili installimiseks peate kõigepealt lubama oma Android-seadmel installida tundmatutest allikatest pärit rakendusi. Seda saate teha järgides alltoodud samme:

 1. Avage ekraan Seaded (puudutage avaekraanil mutrivõtme / kruvikeeraja ikooni).

  Androidi seadete ekraan

 2. Puuduta Turvalisus ja teid suunatakse Androidi turvaseadete ekraanile.

  Luba installimine tundmatutest allikatest

 3. Puudutage märkeruut valiku „Tundmatud allikad” kõrval, kus on kirjas „Luba tundmatutest allikatest pärit rakenduste installimine”. Ilmub dialoogiboks, mis teavitab teid tundmatute rakenduste installimisega seotud riskidest. Puudutage valikut OK selle funktsiooni lubamise kinnitamiseks.

  Installimine tundmatute allikate hoiatusest

 4. Kui olete selle ruudu märkinud, saate rakendusi APK-failidest installida ilma, et peaksite Google Play poodi külastama.

  Tundmatu allika märkeruut on märgitud

APK-faili installimine

APK-faile võib veebist alla laadida või e-posti manusena salvestada. Kui saate APK-faili meilisõnumina ja soovite selle installida, klõpsake lihtsalt manusel ja puudutage paigaldama rakenduse installimiseks tahvelarvutisse või nutitelefoni. Kui olete APK-faili veebist alla laadinud, leiate selle oma kaustast Allalaadimised (Rakendused ja vidinad → Allalaadimised). Allolevas näites sisaldab kaust Allalaadimised rakendust nimega Fakt.apk.

Alla laaditud APK-fail

Installimisprotsessi alustamiseks puudutage lihtsalt APK-faili. Teil võidakse paluda installiprotsessi lõpuleviimiseks lubada teatud õigused. Kui APK-fail on edukalt lahti pakitud ja installitud, peaksite nägema allolevaga sarnast kinnituskirja.

Rakendus on installitud

Nüüd saate värskelt installitud rakendusele juurde pääseda avaekraanilt.

Uuendatud: 14. august 2013