Avaleht : Abikeskus : Vastused

Q: Milliseid Google Drive'i uusi failitüüpe Google Drive kasutab?

A: Google Drive'i logo Mis vabastamist Google Drive, Google'i pilvepõhine failide salvestamise teenus, on Google välja andnud mitu uut failitüüpi, mis võimaldavad teil veebi kaudu juurde pääseda Google Docsi dokumentidele. Need failid on viited tegelikele dokumentidele, mis on salvestatud Google Drive'i kontole. Kui avate ühe neist failidest, käivitatakse Google Docs teie failis veebibrauseri ja avage fail.

Allpool on loetelu uutest Google Drive'i failitüüpidest ja nendega seotud faililaienditest:

Ikoon Faililaiend File Type Kirjeldus
Google Drive'i dokumendi ikoon .GDOC Google Drive'i dokument Viide tekstidokumendile, mis võib sisaldada teksti, pilte ja lehe vormindamise teavet.
Google Drive'i esitluse ikoon .KLIDID Google Drive'i esitlus Viide veebipõhisele slaidiseansile, mis võib sisaldada mitut slaidipaigutust, teemasid, joonistatud kujundeid ja imporditud pilte.
Google Drive'i arvutustabeli ikoon .GSHEET Google Drive'i arvutustabel Viide arvutustabelile, mis toetab mitut lehte, valemit ja vorminguelementi.
Google Drive'i joonistuse ikoon .Joonis Google Drive'i joonis Viide veebipildile, mis toetab nii vektor- kui ka rastergraafikat.
Google Drive'i liitetabeli ikoon .TABEL Google Drive'i liitetabel Andmete loend, mida saab kaardil, ajaskaaladel ja diagrammidel visualiseerida Google'i liitmistabeli tööriistade abil.
Google Drive'i vormi ikoon .VORM Google Drive'i vorm Viide veebivormile, mis sisaldab küsimusi ja sisendvälju; kasutatakse sageli kasutajate küsitluste kogumiseks.

Google Drive sisaldab veebipõhist taotlus samuti töölauale klient Mac OS X ja Windows jaoks. Töölaua klient installib spetsiaalse kohaliku kausta nimega Google Drive mis sünkroonib kausta paigutatud failid Google Drive'i kaugseadmega. Installimisel loob see ka kasutaja kontol iga Google Doci jaoks faili.

Iga Google Docsi fail kasutab lihtsat tekstivormingut, mis sisaldab a URL veebidokumendi juurde. Näiteks pärineb järgmine tekst GDOC-faili näidisest:

{"url": "https://docs.google.com/presentation/d/1xafOwm4z3vxYeq9_-gCbtU5y0L9iJni0EZFMcLswecc/edit", "resource_id": "presentation:1xafOwm4z3vxYeq9_-gCbtU5y0L9iJni0EZFMcLswecc"}

Google Docs pakub vähem funktsioone kui töölauapõhised tootepaketid, näiteks Microsoft Office. Kuid selle eelised hõlmavad juurdepääsu kõikjale, koostöötlust, veebipõhist jagamist ja mitme toetamist platvormid. Nüüd, kui Google on integreerinud Google Docsi tööriistad Google Drive'i, pakuvad need kaks teenust hõlpsat viisi dokumentide võrgus salvestamiseks, muutmiseks ja jagamiseks.

Uuendatud: aprill 25, 2012