Avaleht : Abikeskus : Vastused

Q: Kas Macintoshi ja Windowsi fondid ühilduvad?

A: Tore oleks, kui Macintosh ja Windows kasutaksid ainult sama tüüpi fondifaile. Kahjuks pole see alati nii. Kuigi enamik fondivorminguid onristplaat, "tuleb need sageli ümber töötada mõlemal platvormil töötamiseks.

Järgmised on kolm kõige populaarsemat fondivormingut:

  1. Truetype - .TTF faililaiend. TrueType töötas välja Apple, kuid seda toetab ka Microsoft Windows. See fondivorming on olnud kasutusel 1980ndatest aastatest ja on kõige tavalisem platvormidevaheline fonditüüp. Mac TrueType fondid töötavad ainult Macis, samas kui Windowsi TrueType fondid töötavad Windowsis ja Mac OS X-is. Seetõttu tuleb Maci TrueType font teisendada Windowsi versiooniks, et see Windowsis töötaks.
  2. OpenType - .OTF faililaiend. OpenType fondifailid on ka platvormidevahelised ja põhinevad TrueType-vormingul. Nad ühendavad kõik Macintoshi ja Windowsi failide jaoks vajalikud komponendid ühte faili. Macintoshi komponendid (sealhulgas .DIM fail) ja Windowsi komponendid (.PFB ja .PFM failid) sisalduvad kõik OpenType fondifailis, mis tähendab, et saate installida ja kasutada sama fondifaili nii Windowsi kui ka Macintoshi arvutites. Lisateavet OpenType fontide kohta vaadake Adobe'i sissejuhatus OpenType'i.
  3. PostScript - Mac: .SUIT või puudub laiendus; Windows: .PFB ja .PFM. Selle vormingu töötas välja Adobe ja seda kasutatakse fontide täpse esitamise tagamiseks nii ekraanil kui ka printimisel. Mac OS X sisaldab PostScript Type 1 fontide loomulikku tuge, samas kui Windows XP võib kõigi PostScript-fontide täielikuks toetamiseks vajada täiendavat tarkvara või draivereid. Kuna on olemas Mac PostScript ja Windows PostScript fondifailid, ei installita sama faili mõlemale platvormile.

Ülaltoodud fonditüüpidest sisaldab ainult OpenType fondivorming kõiki vajalikke faile, mida saab kasutada nii Macintoshi kui ka Windowsi platvormidel. Mac OS X tunneb ära enamiku Windowsi TrueType ja PostScripti fonte ilma konverteerimist nõudmata. Mac OS 9 seevastu ei installi enamikku Windowsi fonte. Windows tunneb Windowsi Mac TrueType ja PostScripti fonde ära ainult siis, kui need teisendatakse sellise programmi abil nagu CrossFont.

Uuendatud: juuni 15, 2011