Avaleht : Abikeskus : Vastused

Q: Mis on Apple'i failisüsteem (APFS)?

A: Apple'i failisüsteem, mida sageli nimetatakse APFS-ks, on a failisüsteemi mille on välja töötanud Apple macOS, iOS, tvOS ja watchOS. See debüteeris iOS-is 10.3 märtsis 2017 ja macOS 10.13 (High Sierra) septembris 2017. APFS on optimeeritud välkmäluseadmed ja on mõeldud asendama HFS + (Hierarchical File System Extended), mis võeti Apple'i toodetes kasutusele 1998. Eelmine failisüsteem HFS võeti kasutusele 1985. aastal.

Failisüsteem kontrollib, kuidas andmeid teie mäluseadmesse salvestatakse ja kätte saadakse. See korraldab teie andmeid ja võimaldab teil faile ja kaustu luua, muuta, dubleerida, teisaldada ja kustutada.

Mis vahe on APFS-il ja HFS + -il?

APFS pakub mitmeid olulisi täiustusi võrreldes HFS + -ga. See on madalam Latentsus ja vähem mälu, mis tähendab, et tavalised toimingud, näiteks failide lugemine ja kirjutamine, on kiiremad. Apple'i failisüsteem toetab ruumi jagamist, mis võimaldab partitsioonidel dünaamiliselt kasvada ja kahaneda ning pakub hetktõmmiseid tõhusate varukoopiate tegemiseks. Lõpuks sisaldab APFS sisseehitatud krüpteerimist andmete turvalisuse jaoks, mis suurendab märkimisväärselt Apple'i "FileVault" süsteemi jõudlust HFS + kaudu.

Kuidas ma tean, millist failisüsteemi ma kasutan?

macOS-i kasutajad:

APFS-i kasutatakse Mac-arvutites, kus on välkmäluseadmed, mis käitavad macOS 10.13 High Sierra või uuemat versiooni. Flash-põhise Maci värskendamine versioonile High Sierra värskendab failisüsteemi automaatselt versioonist HFS + versiooniks APFS. Oma operatsioonisüsteemi versiooni saate kontrollida, valides menüüs Finder Apple'i ikooni ja valides siis About This Mac rippmenüüst.

HDD või Fusion Drividega Maci ei värskendata APFS-iks, kui täiendate versiooni 10.13.0 (High Sierra). Kuid APFS võib neid seadmeid tulevikus värskendada.

Saate vaadata, millist failisüsteemi teie Mac kasutab, avades Disk Utility (Rakendused / Utiliidid / Disk Utility), nagu allpool näidatud.

APFS

Disk Utility APFS

HFS +

APFS-ketas HFS

iOS-i kasutajad:

Kui kasutate seadet, milles töötab iOS, näiteks iPhone või iPad, saate operatsioonisüsteemi versiooni kontrollida, avades rakenduse "Seaded" ja valides Üldine → Teave. Kui versioon on 10.3 või uuem, kasutab teie seade APFS-i. Kui versioon on varasem kui 10.3, kasutab see HFS +.

Uuendatud: oktoober 17, 2017