Avaleht : File Types : PLIST-fail

.PLIST Faililaiend

File TypeMac OS X-i atribuudiloendi fail

arendajaõun
Populaarsus
3.9 (101 Hääli)
KategooriaSeadete failid
vormingTekst ja binaarne

Mis on PLIST-fail?

PLIST-fail on seadefail, tuntud ka kui "omaduste fail", mida kasutavad macOS-rakendused. See sisaldab erinevate programmide omadusi ja konfiguratsiooniseadeid. PLIST-failid on vormindatud XML-vormingus ja põhinevad Apple'i Core Foundation DTD-l.

Lisateave

Screenshot of a .plist file in Apple Xcode 9

PLIST-fail on avatud Apple Xcode 9-s

PLIST-faile saab salvestada teksti- või kahendvormingus. Tekstipõhised dokumendid ja neid saab redigeerida tekstiredaktoriga. Kuid tavaliselt ei tohiks kasutaja neid redigeerida, kuna neid muudavad vastavalt vajadusele nende vastavad programmid.

Rakendustega kaasnevaid atribuutide loendi faile saab arendaja luua ja redigeerida, kasutades Apple'i arendajate tööriistadega kaasnevat atribuutide loendi redaktorit. Neid saab avada ja muuta ka kolmanda osapoole PLIST redigeerimisprogrammi abil.

MÄRKUS: PLIST-faile saate teisendada XML-i ja kahendvormingute vahel, kasutades plutil käsurea tööriist:

  • Binaarne XML-i: plutil -convert xml1 file.plist
  • XML-st binaarseks: plutil -convert binary1 file.plist
Levinud PLIST-failinimed

Info.plist - Mac OS X-i rakenduste peamine atribuutide loend, mis asub /Sisu/ kataloog .APP kimp. Selle faili vaatamiseks paremklõpsake rakenduse failil, valige käsk "Kuva pakendi sisu" ja avage kaust Contents.

Programmid, mis avavad PLIST-faile
Uuendatud 11 / 16 / 2017

Teave PLIST-failide kohta

Meie eesmärk on aidata teil mõista, mis on * .plist sufiksiga fail ja kuidas seda avada.

Sellel lehel loetletud Mac OS X-i atribuudiloendi failitüübi, failivormingu kirjelduse ning Mac- ja Windows-programmid on Faili meeskond eraldi uurinud ja kontrollinud. Püüame saavutada 100% täpsust ja avaldame teavet ainult meie testitud ja kinnitatud failivormingute kohta.