Avaleht : File Types : JSON-fail

.JSON Faililaiend

File TypeJavaScripti objektide märkimise fail

arendajaN / A
Populaarsus
4.1 (2172 Hääli)
KategooriaVeebifailid
vormingtekst

Mis on JSON-fail?

JSON-fail on fail, mis salvestab lihtsaid andmestruktuure ja objekte JavaScripti objektide märkimise (JSON) vormingus, mis on standardne andmevahetusvorming. Seda kasutatakse peamiselt andmete edastamiseks veebirakenduse ja serveri vahel. JSON-failid on kerged, tekstipõhised, inimestele loetavad ja neid saab redigeerida tekstiredaktori abil.

Lisateave

JSON-vorming põhines algselt JavaScripti alamhulgal, kuid seda peetakse keelest sõltumatuks vorminguks, mida toetavad paljud erinevad programmeerimised API-liidesed. JSON-i kasutatakse tavaliselt Ajaxi veebirakenduste programmeerimisel. See muutub alternatiivina üha populaarsemaks XML.

Kuigi paljud rakendused kasutavad andmevahetuseks JSON-i, ei pruugi nad tegelikult .json-faile kõvakettale salvestada, kuna andmevahetus toimub Interneti-ühendusega arvutite vahel. Mõni rakendus võimaldab kasutajatel siiski .jsoni faile salvestada. Üheks näiteks on Google+, mis kasutab profiiliandmete salvestamiseks JSON-faile. Pärast sisselogimist saate valida lehe "Andmete vabastamine" ja valida "Laadi alla oma profiili andmed".

Mozilla Firefox salvestab järjehoidjate varukoopiad JSON-failide abil. Failid salvestatakse Firefoxi kasutajaprofiili kataloogi kausta nimega järjehoidjad. Samuti saate Firefoxi järjehoidjatest teha käsitsi varukoopiaid ja importida neid mõnda muusse Firefoxi koopiasse. Importimiseks avage järjehoidjate kogu, klõpsake ülemisel ribal nuppu Import / Export ja valige Taasta → Valige fail ...ja seejärel valige oma JSON-i varundusfail.

JSON-faile avavad programmid
Uuendatud 8 / 20 / 2018

JSON-failide kohta

Meie eesmärk on aidata teil mõista, mis on * .jsoni järelliitega fail ja kuidas seda avada.

Sellel lehel loetletud JavaScripti objekti märgistuse failitüübi, failivormingu kirjelduse ning Mac, Windows, Linux ja Android programmid on Faili meeskond eraldi uurinud ja kontrollinud. Püüame saavutada 100% täpsust ja avaldame teavet ainult meie testitud ja kinnitatud failivormingute kohta.