Avaleht : File Types : SIIN fail

.HEIK Faililaiend

File TypeKõrge kasuteguriga pildivorming

arendajaLiikuvate piltide eksperdirühm
Populaarsus
3.5 (145 Hääli)
KategooriaRasterpildifailid
vormingBinaarne

Mis on HEIC-fail?

HEIC-fail sisaldab ühte või mitut pilti, mis on salvestatud kõrgefektiivsesse pildivormingusse (HEIF) - failivormingusse, mida tavaliselt kasutatakse fotode salvestamiseks mobiilseadmetesse. See võib koos ühe pildiga või piltide järjestusega metaandmed mis kirjeldavad iga pilti. Kõige sagedamini kasutatakse faililaiendit ".heic", kuid HEIC-failid võivad ilmuda ka kujul .HEIF faile.

Lisateave

Screenshot of a .heic file in Apple Preview 10

HEIC-fail on avatud rakenduses Apple Preview 10

HEIF, tuntud ka kui H.265, on muutunud populaarseks digifotode salvestusvorminguks, kuna see võimaldab luua pilte väiksema failisuurusega, säilitades või parandades JPEG-ga võrreldes pildikvaliteeti. Kui Apple avaldas 11. aastal iOS 2017 ja macOS High Sierra, sai vorming fotode iOS-seadmetes salvestamise standardiks. Android 9 Pie tutvustas looduslikku tuge ka HEIF-piltidele.

Kui Apple tutvustas esmalt HEIF-i loomulikku töölauatoetust High Sierraga (macOS 10.13), siis Microsoft tutvustas ka 10. aasta oktoobris Windows 1809 2018 väljaandega tuge. 10. aasta aprillis välja antud Windows 1803 2018 toetab HEIF-pilte seni, kuni installite Microsofti poest Microsofti HEIF-i pildilaiendid. On mitmeid tarkvararakendusi, mis toetavad ka HEIC-piltide vaatamist ja teisendamist, sealhulgas Windowsi jaoks mõeldud File Viewer Plus, mis saab nii HEIC-pilte vaadata kui ka teisendada, ja iMazing HEIC Converter macOS-ile.

Kui kasutate iPhone'i ja jagate HEIC-pilti mitte-iOS-i kasutajaga või sotsiaalmeedia saidiga, võidakse pilt automaatselt teisendada JPEG-vormingusse, nii et see ühilduks sihtplatvormiga. Kui te ei soovi seda käitumist või soovite iOS-is HEIF-i asemel jätkata ja kasutada piltide salvestamiseks JPEG-i, avage iOS-i rakendus "Seaded", valige Kaamera → Formaadid → Kõige ühilduvamja vali Kõige ühilduvam.

MÄRKUS: Mõni digikaamera salvestab pilte ka HEIC-vormingus.

Programmid, mis avavad HEIC-faile
Uuendatud 1 / 25 / 2019

Teave HEIC-failide kohta

Meie eesmärk on aidata teil mõista, mis on * .heic sufiksiga fail ja kuidas seda avada.

Faili meeskond on sellel lehel loetletud kõrge efektiivsusega pildivormingu failitüübi, failivormingu kirjelduse ning Maci, Windowsi, Linuxi, Androidi ja iOS-i programmid eraldi uurinud ja kontrollinud. Püüame saavutada 100% täpsust ja avaldame teavet ainult meie testitud ja kinnitatud failivormingute kohta.