Avaleht : File Types : TGA-fail

.TGA Faililaiend

File TypeTarga graafika

arendajaAvid Technology
Populaarsus
4.1 (174 Hääli)
KategooriaRasterpildifailid
vormingBinaarne

Mis on TGA-fail?

TGA-fail on faili salvestatud rastergraafika Truevisioni kujundatud formaat. See toetab 8, 16, 24 või 32 bitti piksli kohta, maksimaalselt 24 bitti RGB värvid ja 8-bitine alfakanal. TGA-faile kasutatakse erinevat tüüpi piltide jaoks, näiteks 3D-videomängude viidatud digitaalfotode ja tekstuuride jaoks.

Lisateave

.Tga-faili ekraanipilt rakenduses Apple Preview 10.1

TGA-fail on avatud rakenduses Apple Preview 10.1

Targa formaadi, mis tähistab Truevision Advanced Raster Graphics Adapterit, kujundas Truevision (nüüd Avid Technology) 1984. aastal kasutamiseks oma esimeste videotarkvara programmidega. Algne formaat koosnes kahest alast:

 1. TGA-faili päis
 2. Pilt / värvikaardi andmed

Kui need kaks jaotist lisati Targa formaadi 1984. aasta algsesse spetsifikatsiooni, lisati 1989. aastal jaotised "Arendaja ala", "Laienduse ala" ja "TGA failijalus". Seda spetsifikatsiooni nimetatakse "uueks TGA-vorminguks" ja koosneb järgmisest 5 piirkonnast:

 1. TGA-faili päis
 2. Pilt / ColorMapi andmed
 3. Arendaja piirkond
 4. Laiendusala
 5. TGA failijalus

Lisaks kolmele pildivormingu jaotisele tutvustas Truevision 1989. aastal ka Targa formaadis mitmeid uusi laiendusi, et need vastaksid graafikaprofessionaalide vajadustele. Lisalaiendite näited on järgmised:

 • Faili loomise kuupäev ja kellaaeg
 • Autori nimi ja kommentaarid
 • Alfa-kanali tüüp
 • Piksli kuvasuhe
 • Gamma väärtus
 • Pildi vähendatud postmargi koopia (pisipilt)
TGA-faile avavad programmid
Uuendatud 8 / 19 / 2019

TGA-failide kohta

Meie eesmärk on aidata teil mõista, mis on * .tga sufiksiga fail ja kuidas seda avada.

Sellel lehel loetletud Targa Graphic failitüübi, failivormingu kirjelduse ning Mac, Windows, Linux ja Android programmid on Faili meeskond eraldi uurinud ja kontrollinud. Püüame saavutada 100% täpsust ja avaldame teavet ainult meie testitud ja kinnitatud failivormingute kohta.