Avaleht : File Types : TEX-fail

.TEKST Faililaiend

2 failitüüpi kasutada .tex faililaiend.

Failitüüp 1LaTeXi algdokument

arendajaDonald Knuth
Populaarsus
3.7 (90 Hääli)
KategooriaTekstifailid
vormingtekst

Mis on TEX-fail?

TEX-fail on algdokument, mille on ette valmistanud kvaliteetne ladumissüsteem LaTeX. See võib sisaldada teksti, sümboleid, matemaatilisi väljendeid ja graafikat. TEX-faile kasutatakse tavaliselt arvutiteaduses, elektrotehnikas, statistikas, majanduses ja füüsikas artiklite, raamatute ja muude väljaannete trükkimiseks.

Lisateave

TeXworks 0.6-i .tex-faili ekraanipilt

TEX-fail on avatud teenuses TeXworks 0.6

TEX-failid sisaldavad lihtteksti erinevalt . DOCX ja Odt Microsoft Wordi ja LibreOffice Writeri loodud failid WYSIWYG programmid, mis sisaldavad vormindatud teksti. TEX-fail sisaldab tavaliselt märgistuskonventsioone, mis määratlevad dokumendi struktuuri, näiteks kirja, raamatu või artikli.

Kuna TEX-failid sisaldavad lihtsat teksti, saab neid avada mis tahes tekstiredaktoriga. Kuid faile kasutavad kõige sagedamini programmid TeXworks, LaTeX Editor, LyXMac ja Texmaker.

MÄRKUS: TEX-failid saavad LaTeX-failides kasutada ka .LTX pikendamine.

TASUTA DOWNLOAD
.TEX-failide avamine ja vaatamine rakendusega File Viewer Plus.
TEX-faile avavad programmid
Uuendatud 1 / 17 / 2017

Failitüüp 2Tekstuurifail

arendajaN / A
Populaarsus
3.0 (23 Hääli)
KategooriaRasterpildifailid
vormingBinaarne

.TEX-failide ühendus 2

Tekstuuride salvestamiseks kasutatav bittkaardipilt; suudab luua erinevate pindade välimuse ja seda saab rakendada nii 2D- kui ka 3D-objektidele; kasutatakse sageli videomängudes (näiteks esimese isiku tulistajad), mis toetavad 3D-tekstuuri kaardistamist.

Lisateave

TEX-faile kasutavate videomängude näidete hulka kuulub Avalon Heroes (mis tegelikult kasutab ka .DDS TEX-failide vorming), Serious Sam ja Dead Rising 2. Dead Rising 2 poolt kasutatavate TEX-failide avamiseks nimetage need esmalt ümber laiendiks ".big" ja seejärel avage need Gibbed's's DeadRising2 Tools abil.

TEX-faile saab avada mõnes programmis, mis viitab tekstuuridele või kasutab tekstuuri kaardistamist. Neid võib avada üldise pildiredaktori abil.

TEX-faile avavad programmid
Uuendatud 8 / 6 / 2012

Teave TEX-failide kohta

Meie eesmärk on aidata teil mõista, mis on * .tex-järelliitega fail ja kuidas seda avada.

Kõiki sellel lehel loetletud failitüüpe, failivormingute kirjeldusi ja tarkvaraprogramme on Faili meeskond eraldi uurinud ja kontrollinud. Püüame saavutada 100% täpsust ja avaldame teavet ainult meie testitud ja kinnitatud failivormingute kohta.