Avaleht : File Types : RTF-fail

. RTF Faililaiend

File TypeRikasteksti vormingus fail

arendajaMicrosoft
Populaarsus
3.9 (232 Hääli)
KategooriaTekstifailid
vormingtekst

Mis on RTF-fail?

RTF-fail on tavaline tekstifailivorming, mis toetabrikkalik tekst"See sisaldab mitut tüüpi teksti vormindamist, näiteks rasvases kirjas, kursiivis ja erinevas vormingus fonte ja fondi suurused ning kohandatud vahekaardi seaded. RTF-failid toetavad ka objekte ja pilte, näiteks . JPG ja . PNG tekstifaili salvestatud failid.

Lisateave

Ekraanipilt .rtf-failist Microsoft WordPadis

RTF-fail on avatud Microsoft WordPadis

Rikasteksti vormingu (RTF) võttis Microsoft kasutusele 1987. aastal ja see töötati välja kuni 2008. aastani, mil Microsoft lõpetas vormingu värskendamise. Aastate jooksul on RTF-i palju muudetud ja enamik tekstitöötlusprogramme toetab vormingu mõnda versiooni.

RTF-failide üks peamisi eeliseid on tekstiprotsessorite ja operatsioonisüsteemide koostalitlusvõime. See tähendab, et saate faili Windowsi WordPadis salvestada ja selle OS X-is TextEditis avada, vorminduses vähe muutusi. Mis tahes muudatusi vormingus saab seostada RTF spetsifikatsiooni erinevate versioonidega, mida erinevad programmid ja programmiversioonid toetavad.

Ühised RTF-i failinimed

Uus rikas tekstidokument.rtf - Windowsi kontekstimenüü kaudu loodud uutele RTF-failidele antud vaikenimi (paremklõpsake kaustas ja valige Uus → rikkaliku tekstiga dokument).

RTF-faile avavad programmid
Uuendatud 2 / 8 / 2018

RTF-failide kohta

Meie eesmärk on aidata teil mõista, mis on * .rtf sufiksiga fail ja kuidas seda avada.

Sellel lehel loetletud rikka teksti vormingu failitüüp, failivormingu kirjeldus ning Mac, Windows, Linux, Android ja iOS programmid on Faili meeskond eraldi uurinud ja kontrollinud. Püüame saavutada 100% täpsust ja avaldame teavet ainult meie testitud ja kinnitatud failivormingute kohta.