Avaleht : File Types : PSD-fail

.PSD Faililaiend

File TypeAdobe Photoshopi dokument

arendajaAdobe Systems
Populaarsus
4.3 (553 Hääli)
KategooriaRasterpildifailid
vormingBinaarne

Mis on PSD-fail?

PSD-fail on pildifail, mille on loonud professionaalne pilditöötlusprogramm Adobe Photoshop, mida kasutatakse sageli digitaalsete fotode täiustamiseks ja veebigraafika loomiseks. See on natiivvorming, mida kasutatakse failide salvestamiseks Photoshopi. PSD-failid võivad sisaldada pildikihte, reguleerimiskihte, kihtide maske, märkusi, failiteavet, märksõnu ja muid Photoshopile omaseid elemente. Need on tavaliselt loodud ja jagatud graafika spetsialistide vahel.

Lisateave

.Psd-faili ekraanipilt rakenduses Adobe Photoshop CC 2019

PSD-fail on avatud Adobe Photoshop CC 2019-s

Saate muuta PSD kihte ja muid elemente, näiteks pilte, kujundeid, teksti ja efekte. PSD-vorming toetab RGB, CMYK, halltoonid, ühevärvilised, pooltoon-, indekseeritud-, labori- ja mitmekanalilised värvireziimid. Värvireziimi saab muuta Pilt → Režiim alammenüü. Kui olete pildi avaldamiseks valmis, saate selle eksportida standardsetesse pildivormingutesse, näiteks JPEG, . Gifja . PNG.

Kuigi PSD-failid salvestatakse varalises vormingus, saab neid avada otse OS X-iga kaasasoleva Apple Preview abil. Õige teabe korral saab neid avada ka Windowsi komplekti kuuluvate meediumiprogrammide abil koodek, näiteks Ardfry PSD koodek, on installitud. Näidete hulka kuuluvad Windows Explorer, Windows Photo Viewer ja Windows Media Center.

Milline on PSD-faili andmestruktuur?

Photoshopi failivorming on jagatud viieks suuremaks osaks:

  1. Failipäis - sisaldab pildi põhiomadusi, nagu versioon, pildil olevate kanalite arv, bittide arv kanali kohta, pildi piksli kõrgus ja laius ning faili värvirežiim (bitikaart, halltoon, RGB, CMYK, mitmekanaliline, indekseeritud, duotone ja labor).
  2. Värvirežiimi andmed - määrab värviandmete pikkuse, mis on seatud väärtusele 0, välja arvatud juhul, kui värvirežiim on faili päises määratletud indekseeritud või duotoon. Sel juhul salvestatakse selles jaotises ka indekseeritud värvi- ja pooltoonkujutiste värviandmed.
  3. Pildiressursid - määrab pildiressursi sektsiooni ja pildiressursside pikkuse, mis on plokkide seeria, millel mõlemal on ressursi ID, mis näitab plokis salvestatud andmete tüüpi. Neid plokke kasutatakse pildiga seotud piksliväliste andmete, näiteks pliiatsi või pliiatsi tööriistaradade salvestamiseks.
  4. Kihtide ja maskide teave - sisaldab teavet kihtide ja maskide kohta, mis sisaldab kihtide arvu, kihtides olevaid kanaleid, segamisvahemikke, reguleerimiskihi klahve, efektikihte ja maski parameetreid.
  5. Pildiandmed - sisaldab tegelikke pildiandmeid ja andmete tihendusmeetodit ning pildipiksli andmeid. Erinevad tihendusmeetodid võivad olla toorpildi andmed, RLE tihendamine, Zip ilma ennustuseta või Zip ennustusega.
Programmid, mis avavad PSD-faile
Uuendatud 10 / 25 / 2018

Teave PSD-failide kohta

Meie eesmärk on aidata teil mõista, mis on * .psd sufiksiga fail ja kuidas seda avada.

Sellel lehel loetletud Adobe Photoshopi dokumendi failitüübi, failivormingu kirjelduse ning Maci, Windowsi, Linuxi, Androidi ja iOS-i programmid on Faili meeskond eraldi uurinud ja kontrollinud. Püüame saavutada 100% täpsust ja avaldame teavet ainult meie testitud ja kinnitatud failivormingute kohta.