Avaleht : File Types : COM-fail

. Com Faililaiend

File TypeDOS-i käsufail

arendajaMicrosoft
Populaarsus
3.9 (129 Hääli)
KategooriaKäivitatavad failid
vormingBinaarne

Mis on COM-fail?

COM-fail on käivitatav programm, mida saavad käitada MS-DOS ja Windows. See on salvestatud binaarses vormingus ja sarnaneb . EXE fail, kuid erineb selle poolest, et selle maksimaalne suurus on umbes 64KB ja sellel pole päist ega metaandmed. COM-faile kasutatakse tavaliselt käskude komplekti käivitamiseks, samas kui EXE-faile kasutatakse täielikult välja töötatud programmide jaoks.

Lisateave

Nii DOS kui ka Windows on juba aastaid kasutanud laiendust ".com" ja laiendit ".com" ei tohiks segi ajada Interneti-domeeninimega ".com".

MÄRKUS: Kui kaust sisaldab nii EXE- kui ka COM-faile sama failinimega (nt run.exe ja run.com), käivitab DOS-i või Windowsi käsuviip COM-faili, kui tippite failinime ilma laiendita.

Ühised COM-failinimed

COMMAND.COM - Aknad koor programm, mida kasutavad DOS ja Windows 95, 98 ja Me. See asendati cmd.exe Windowsi hilisemates versioonides.

Programmid, mis avavad COM-faile
Uuendatud 8 / 18 / 2016

Teave COM-failide kohta

Meie eesmärk on aidata teil mõista, mis on * .com-järelliitega fail ja kuidas seda avada.

Sellel lehel loetletud DOS-käsu failitüübi, failivormingu kirjelduse ning Maci ja Windowsi programmid on Faili meeskond eraldi uurinud ja kontrollinud. Püüame saavutada 100% täpsust ja avaldame teavet ainult meie testitud ja kinnitatud failivormingute kohta.